reklama

Prodeje smartphonů se pomalu vrací do normálu

Prodeje smartphonů se pomalu vrací do normálu
2020-12-05T19:30:47+02:00
• 5. 12. 2020

Zdroj: TechCrunch

Vánoce se blíží a agentura Gartner přišla s velmi dobrou zprávou. Trh se smartphony se do jisté míry vzpamatoval, především díky novým 5G telefonům. Poprvé v letošním roce tak máme pozitivní zprávy, vypadá to, že COVID-19 alespoň v tomto ohledu uvadá. 

Prodeje telefonů v číslech

Podle všeho se za třetí čtvrtletí prodalo 366 mil. kusů telefonů, což je celosvětový pokles o 5,7 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku). Stále jde o pokles, na druhou stranu o výrazně menší pokles než v první polovině letošního roku, kdy prodeje v každém čtvrtletí klesly o 20 %. 

Prodeje

Zdroj: TechCrunch

Tomuto čtvrtletí výrazně pomohl Black Friday, i když ne tolik jako v předchozích letech. V průběhu minulého týdne společnost IDC zveřejnila zprávu, podle které ve 4. čtvrtletí vzroste prodej oproti loňskému čtvrtletí o 2,4 %. Bude to způsobeno vyšší poptávkou po 5G telefonech. 

Pokud jde o jednotlivé značky, tak Samsung se svými Android produkty stále dominuje – prodal 80,8 mil. kusů s 22% podílem na trhu. Zajímavé je ale Xiaomi, které zaznamenalo růst tržeb z 2,2 % na 34,9 %. Za zmínku stojí také celkový prodej mobilních telefonů 401 mil. kusů, což je pokles o 8,7 % – číslo zahrnuje chytré i „hloupé“ telefony. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim