reklama

Důkaz 111 je nová česká audiohra

Důkaz 111 je nová česká audiohra
2020-12-12T19:30:21+02:00
• 12. 12. 2020

Zdroj: Tisková zpráva

5

Ať už patříte mezi mladší či starší generaci populace, občas určitě máte chuť zahrát si nějakou mobilní hru. Je samozřejmé, že akční hry stylu Call of Duty nebo třeba Asphalt nebaví úplně každého. Pak by právě možná vás mohla zaujmout nová hra, která cílí zejména na váš sluch, takže si ji dokáží užít i nevidomí. Dá se tedy říci, že tato nová hra je revoluční a první svého druhu.

Originální nápad z české dílny

Nová hra, tedy audiohra, nese název Důkaz 111, a jak může být patrné už z názvu, její náplní bude řešení detektivního případu, který se odehrává v USA v období 80. let, jejichž podobu si hráči snadno vizualizují díky moderním audio technologiím naprosto kdekoli.  Binaurální audio totiž dokáže s perfektní přesností prezentovat prostor a okolní dění s pomocí jakýchkoli sluchátek. Vývojáři však doporučují použít například sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 2, které skvěle sedí v uchu a díky potlačení okolního ruchu se můžete ještě více zaposlouchat do hry. Za celým projektem stojí české vývojářské studio Play by Ears. Vytvořili zcela nový koncept pojetí (nejen) mobilního hraní. Díky spletitému příběhu, jehož běh ovlivňuje každé rozhodnutí, prožije každý hráč unikátní cestu za odhalením tajemství hotelu na opuštěném ostrově i vydírání Alice Wellsové.

Dukaz 111 character alice 1920x1080x Dukaz 111 character reverend 1920x1080x

Skutečné kulisy otisknuté do zvukové stopy i skvělý český dabing

Hra Důkaz 111 se neodlišuje pouze pojetí hry jako takové, ale také ve zvukových nahrávkách. Většina vývojářů zkrátka využije zvuky zvukových bank, tato novinka se však může pochlubit autentickými nahrávkami pořízenými v reálném prostředí. Zvuková stopa tak okamžitě hráčům evokuje obrazy lokací a probouzí v nich intenzivní zážitek, který si nesou ještě dlouho po skončení hry.

Skvělou zvukovou stopu doplňuje také český dabing, kterého se ujali přední čeští herci v čele s Terezou Hofovou známou ze seriálu Dáma a Král v roli Alice Wellsové. Hráči se mohou těšit i na držitele ceny Thálie Norberta Lichého a skutečnou hvězdu českého dabingu Bohdana Tůmu, který svůj hlas propůjčuje Jimu Carreymu, Denzelu Washingtonovi či Wesleymu Snipesovi.

Dukaz 111 character detektiv 1920x1080x Dukaz 111 character hugo 1920x1080x

zdroj: tisková zpráva

„Chtěli jsme, aby hráči ten příběh opravdu prožili, nejen poslouchali, proto jsme se snažili, aby měli všichni možnost slyšet hru tak, jako by se opravdu nacházeli ve starém hotelu, kolem nich byli ostatní hoteloví hosté a za okny se blížila bouře. Kdyby to všechno někdo pouze vyprávěl, byl by to určitě skvělý příběh, ale nebyli byste jeho součástí,“ říká autor hry Důkaz 111 Tomáš Oramus.

Vývojáři z Play by Ears také aktivně spolupracují s organizací SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých), a tak je zaručena skvělá podpora i pro slabozraké či nevidomé hráče. Ty čeká přizpůsobené ovládání s propracovanější navigací a neustále dostupnou nápovědou. Ocení i indikaci správného momentu pro rozhodnutí pomocí vibrací smartphonu.

Dukaz 111 character fairfield 1080x1920x Dukaz 111 character dukaz 1080x1920x

zdroj: tisková zpráva

Hra je již nyní dostupná pro zařízení s Androidem i iOS za cenu 99 Kč či 4,69 eur. Pokud však chcete hru pouze vyzkoušet, můžete zkusit pouze demo verzi, která je zdarma a plnou verzi si  můžete případně dokoupit přímo v  aplikaci.

logo-app Důkaz 111 Play By Ears Zdarma ANDROID logo-app Důkaz 111 Play By Ears s.r.o. iOS

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

David Koval

1. 2. 2021, 19:37

Zajímalo by mě kolik ta hra má celkem hodin gameplaye(placená verze)?

Tomáš Kašík

VIP 1. 2. 2021, 19:41

Zrovna včera jsem ke hře po delší době vrátil, nedalo mi to a musel jsem si koupit plnou verzi :D free verze trvala asi půl hodiny, ale mám pocit, že to teprve začíná rozvíjet

Petr Dibon

14. 12. 2020, 12:02

ja jsem mel moznost vibrace kdykoli v prubehu hry vypnout. Bylo to prilozit prst a moznost vypnout/zapnout vibrace tam byla hned.

Hra je docela velká má docela randál mb..
Btw. nevíte jak ve hře vypnout ty vibrace? asi nijak že? :/

Tomáš Kašík

VIP 13. 12. 2020, 11:18

Já jsem kousek hry zkoušel na dvou telefonech a vibrace jsem nezaregistroval… ale možná jsem jenom nedával pozor???? možná taky záleží na tom, jestli máte normální režim, nebo režim pro nevidomé. U toho bych odezvu pomocí vibrací pochopil

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat