reklama

Google potvrzuje integraci Nest Audio a Chromecast

Google potvrzuje integraci Nest Audio a Chromecast
2020-11-15T18:00:07+01:00
• 15. 11. 2020

Google Nest Audio

1

Začátkem měsíce nepoužitý marketingový materiál naznačil, že se nejnovější chytrý reproduktor Nest Audio společnosti Google může stát zvukovým výstupem domácího kina pro jeho streamovací platformu Google TV. Google nyní potvrdil, že pracuje také na integraci Nest Audio a Chromecast.

Toto odhalení pochází z recenze časopisu Wall Street Journal, která se zabývala HomePodem Mini, Nest Audio a nejnovějším Amazon Echo 4. generace. Zařízení jiného typu než Nest se mohou spárovat s Apple TV a Fire TV pro ozvučení domácího kina.

homepod nestaudio echodot4 1260x840x

HomePod MIni, Echo Dot4, Nest Audio; Zdroj: wsj.com

Nest Audio jako reproduktor Chromecastu

Google časopisu WSJ potvrdil, že již pracuje na integraci Nest Audio do Chromecastu. Prozatím neexistují žádné další podrobnosti, ale tento chytrý reproduktor pravděpodobně podporuje nastavení jako výchozí výstup pro vaši televizi. Není jasné, zda budete moci použít více než stereofonní párování Nest Audio, nebo zda budou tuto funkci podporovat jiné reproduktory od Googlu, určitě by ale byla škoda, kdyby Nest Audio nebylo touto funkcí obohaceno.

Další otazník visí nad tím, zda budou podporovány i Chromecast Ultra a starší generace. Marketingová kopie z tohoto měsíce také říká, že se jedná o debut streamování využívající Google TV. K tomu by bylo navíc velmi zajímavé a také užitečné, kdyby měly možnost propojení s Nest Audio také jiné Android TV s integrovaných Chromecastem.

Poslední otázkou pak je, kdy bude tato podpora zveřejněna oficiálně. Pokud totiž měl výrobce marketingové materiály přichystané už na 30. září, pravděpodobně měla být tato integrace již představena, Google ji však z neznámých důvodů na poslední chvíli stáhnul.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Roman Stehlík

16. 11. 2020, 1:32
Android aplikace

Je to úplně jednoduché. Jak nový chromecast tak Google Audio next vlastním a jejich propojení byla první věc kterou jsem udělal. Bohužel, softwarově zbývá spousta práce. Je tam tolik chyb, že pochybuji že tohle spraví jen jedna aktualizace. Nest audio se odpojuje. Takže musím do nastavení, audio „zapomenout“, audio odpojit od El sítě, znovu zapnout a znovu spárovat. Bez odpojení od sítě a pokusu o spárování, asistent se ozve s hláškou „something went wrong, I can’t enable pairing mode“. Pokud bych od sítě odpojil jen jeden reproduktor, po následném připojení se situace bude opakovat znovu po několika vteřinách.
Občas se stane že začne hrát pouze jeden reporuktor. Vždycky je to ten levý, je brán jako „Master“. V tomto případě stačí v nastavení Nest audio odpojit a ihned znovu připojit.
Další a velice otravná chyba je spoždění. Ať YouTube, Netflix a nebo filmy v pc, zvuk má spoždění 0.5- 1 vteřinu.
Nicméně, pokud vše funguje, zvuk je krásně hutný a za tu cenu si myslím že se jedná o dobrou koupi.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim