reklama

YouTube používá umělou inteligenci pro potlačení šumu ve stories na IOS

YouTube používá umělou inteligenci pro potlačení šumu ve stories na IOS
2020-10-05T19:30:56+01:00
• 5. 10. 2020

zdroj: aidevelopmenthub.com

V budoucnu si budete moci všimnout výrazně lepší kvality zvuku na YouTube stories, a to díky funkci vylepšené řeči od Googlu. Před pár lety Google představil technologii zvanou Looking to Listen, kterou obstarává umělá inteligence a slouží k zachycení hlasů v davu. Nyní Google tuto funkci zpřístupňuje pro tvůrce stories na YouTube, kteří využívají zařízení s iOS.

Důmyslná analýza dat

Funkce Looking to Listen nefunguje jen na bázi poslouchání zvuku, ale také na základě gestikulace a pohybů rtů uživatele. Pro maximální funkčnost Google tuto funkci otestoval na mnoha videích, aby se předešlo případné nekompatibilitě. Americký gigant tedy vzal v potaz barvu pleti, věk, výška hlasu, viditelnost tváře, vousy, brýle a mnoho podobných aspektů.

ezgif 7 a6a05d399d83 161x350x

Zdroj: Google

Google se také musel ujistit, že tato funkce bude fungovat na samotném zařízení, aniž by se data odesílala k analýze na vzdálená server. Funkce také dokáže velmi rychle analyzovat obličej a vytvářet miniaturu, což způsobuje velice rychlou analýzu i během nahrávání videa. Tato vylepšení tak docílila snížení velikosti ze 120 MB na pouhých 6 MB, takže její nasazení je o dost snadnější a rychlejší.

Ke spuštění této funkce tak stačí pouze v nastavení aktivovat Vylepšení řeči a tvůrci stories si tedy mohou užívat upravenou kvalitu zvuku.

ukázka Looking To Listen

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim