reklama

Chromecast s Google TV oficiálně představen

Chromecast s Google TV oficiálně představen
2020-10-02T06:30:06+01:00
• 2. 10. 2020

Zdroj: TheVerge

10

Po sedmi letech na trhu Google konečně dává Chromecastu nejžádanější funkci. Jedná se samozřejmě o dálkové ovládání. Nový hardwarový kousek nese tak trochu zvláštní název „Chromecast with Google TV“. Google TV bude v tomto případě hrát roli uživatelského rozhraní.

Oficiálně: Pixel 5 a Pixel 4a 5G se vydávají jinou cestou

Chromecast přichází za nízkou cenu a ve třech barvách

Chromecast bude stát 49,99 dolarů, což je zhruba 1 200 Kč bez DPH a v USA už je v prodeji. K dostání je hned ve třech barvách – v šedé, růžové a modré. Je také k dispozici k předobjednání v několika dalších zemích, včetně Austrálie, Kanady, Francie, Německa, Irska, Itálie, Španělska a Velké Británie.

Chromecast

Zdroj: The Verge

Nový Chromecast má téměř všechny stejné funkce jako Chromecast Ultra, podporuje tedy 4K HDR rychlostí až 60 snímků za sekundu a Dolby Vision. Stále se jedná o tzv. HDMI dongle, který zapojíte do zadní části televizoru. Nejedná se tedy o malou krabičku, kterou byste pod televizor museli umístit. 

ChromecastwithGoogleTV Sky Dongle 920x690x ChromecastwithGoogleTV Sky0 920x613x

Zdroj: The Verge

Google TV běží na Android TV, díky čemuž nabízí vlastní rozhraní, které můžete ovládat pomocí dálkového ovladače. Rozhraní vypadá docela standardně pro streamovací boxy, více ale připomíná Amazon Fire TV než Roku nebo Apple TV. 

ChromecastwithGoogleTV Sunrise Remote 920x690x ChromecastwithGoogleTV Snow Remote 920x690x

Zdroj: The Verge

Samotný ovladač je relativně malý a používá infračervené světlo i Bluetooth. Nabízí tlačítko pro zapnutí/vypnutí a tlačítka pro regulaci hlasitosti. Dokonce je tu i tlačítko, pomocí kterého můžete zadávat příkazy. Je zde ale také tlačítko Netflix. Nachází se ihned vedle YouTube a Google Assistant. Pokud jde o podporovaný obsah, Google TV pokrývá vše, co nabízí Android TV, a má speciální integraci pro YouTube TV.

Aplikace Google Play Movies změní název i podobu

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Adam Kuzma

23. 10. 2020, 12:42

Zdravím, konečně něco co bych do smart home potřeboval.

Ví se kdy cca bude prodej v Čr RESP. třeba i doporučení kde objednat a nechat poslat do čr ? na ebay je spousta pochybných inzercí
Díky

By som chcel zistiť, že ak by som tam zapojil USB hub a pripojil k tomu aj HDD, či mi načíta rodinné videá z tohto externého HDD a či budem môcť tieto vydeá pozerať cez tento dongle. Ak by ste robili recenziu (keď to bude dostupné), tak keby ste toto vyskúšali, bol by som nesmierne vďačný.

Za 1 si budete muset pár týdnů spíš měsíců počkat než ho někdo v ČR dostane do ruky. Za 2 nevím kde jste přišel na podporu USB. A za 3 pokud skutečně bude mít USB stejně bude za potřebí externí napájení disku, flash disk by asi problém nebyl.

Michal Krajči

2. 10. 2020, 18:57

Tak USB vstup to má pre nabíjanie. O podpore, že by tento chromecast vedel prehrávať z disku sa diskutovalo na xda developers… Napájanie disku zrejme nebude nutné, ale to je vedľajšie. No a to že si počkám, to je jasné. Nikto nečaká, že to bude hneď ????

Tak jste si pravděpodobně odpověděl sám, když to má USB vstup/výstup pro nabíjení, tak to asi nebude datové. A jinak spousta disku má problém s napájením přez 0,5A USB…

Tak asi neviete, že USB vstupom sa dá aj nabíjať aj prenášať dáta. Ide to aj na telefónoch. HDD už používam pripojením USB kábla k PC a nepotrebuje dodatočné napájanie.

No můj přenosný USB disk má dvojitou USB vidličku pro nedostatečné napájení právě třeba z televize a podobně. Obecně plotové disky s větší kapacitou mají problém s napájením z některých zdrojů. To asi ale nevíte vy. Proto mají některé televize jeden výstup speciálně pro USB disk s větším proudem, ale některé starší tv ne.

Tak a vy asi nevíte, že některé USB slouží jen pro napájení, ačkoliv je USB primárně datový konektor.

Michal Krajči

3. 10. 2020, 8:31

Teraz si tu ideme porovnávať pipikov, kto má aké skúsenosti, však? Vobec vám nedošlo, prečo som písal môj prvý komentár? Ak nie, tak sa s vami nemám o čom baviť.

No tak já si rozhodně nic neporovnávám. Zrovna tak bych mohl napsat, že jste vy nepochopil mou odpověď. Primárně je to článek o novince a není to žádná recenze, takže dotaz na testování je asi výkřik do tmy. A mé upozornění na problém s napájením je na místě, jelikož už jsou na internetu recenze, které na to upozorňují. Stačí prohledat zahraniční weby.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat