reklama

Aplikace Google Telefon se rozšiřuje o nové funkce

Aplikace Google Telefon se rozšiřuje o nové funkce
2020-10-02T18:00:03+01:00
• 2. 10. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

8

Aplikace Zprávy od Googlu je poměrně rozšířená a lze ji nainstalovat na větší množství mobilních telefonů. Bohužel to neplatí o další aplikaci Telefon. Ta je zatím omezena převážně na Pixel modely a smartphony z řady Android One, byť se objevuje i na dalších zařízeních. V dohledné době se ale máme dočkat zpřístupnění pro větší množství mobilů. Google se na situaci připravuje tím, že přidává jednu funkci za druhou.

Google upravuje aplikaci Telefon před zpřístupněním

Aplikace Telefon s novinkami

V tomto týdnu v rámci představování nových telefonů Pixel došlo na představení funkce, kdy vám může asistent pomoci s hovory, kde musíte čekat a poslouchat nějakou hudbu například. Funkce vás pak upozorní, že čekaní je u konce a operátor je konečně k dispozici. Bohužel novinka bude dostupná jen v USA a zřejmě v některých anglicky mluvících zemích.

Ve zbytku světa se musí uživatelé spokojit například s nedávnou novinkou, kdy pouhým otočením mobilu dojde k vypnutí vyzvánění příchozího hovoru. Nyní se ukazuje další funkci, která bude umět přečíst nahlas jméno volajícího. Novinka se může zdát jako zbytečná, ale například při řízení auta nemusíte cokoliv číst na displeji mobilu, jednoduše si poslechnete, kdo vlastně volá.

EjGEDvIWkAIXS Y 970x2048x EjGEEB2XsAERCFu 970x2048x EjGGRveX0AMfEBM 970x2048x EjGGSL4WkAAHpI9 970x2048x

Zdroj: Mishaal Rahman (@MishaalRahman)

Bohužel zatím není jasné, jestli funkce bude k dispozici pro všechny uživatele, nebo bude omezena jen pro anglicky hovořící. Další novinka se týká hlasových vzkazů, kde bude možné nastavit automatické mazání po 30 dnech.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ondra Kalousek

4. 10. 2020, 14:30
Android aplikace

Funguje někomu v ČR ta hlasová schránka?

Vladimír Bílek

VIP 4. 10. 2020, 4:41

A bude už konečně umět nahrávání hovorů, které Google sliboval na začátek roku?

Přemysl Vaculík

VIP 4. 10. 2020, 9:17

To je již nyní v omezeném testu.

Jiří Dvorský

VIP 3. 10. 2020, 16:49

Je v podstatě v každém telefonu s čistým androidem, tuhle aplikaci má i moje čínská Motorola, byt je tam funkční jen filtr spamu a zobrazení názvu společnosti co volá…

Nekonfigurovatelná a jedna z nejhorších aplikací od Googlu. Nahradil jsem ji AGcontacts a musím konstatovat, že to je prostě ve všech směrech absolutně jiný level.

Tomas Chabera

3. 10. 2020, 9:21
Android aplikace

Až to dotáhne na True Phone Dialer tak jí zase začnu používat.

Vyzkoušel jsem a musím konstatovat, že tohle překonává i můj oblíbený AGcontacts. Reklamy zatím žádné, ale to se zřejmě bez zaplacení změní… ? Je to tak?

Richard Fabián

3. 10. 2020, 0:29
Android aplikace

Čína je parodie sama o sobě

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim