reklama

Vychází iOS 14.0.1, opravuje otravné chyby

Vychází iOS 14.0.1, opravuje otravné chyby
2020-09-24T20:44:55+02:00
• 24. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Apple trochu nečekaně rychle zareagoval na problémy spjaté s iOS 14. Finální verze totiž obsahovala chybu, která mohla po restartu iPhonu způsobit reset nastavení výchozího prohlížeče a e‑mailu. Veškeré chyby, na které uživatelé od data vydání systému upozorňovali, byly opraveny v nové aktualizaci iOS 14.0.1. 

iOS 14 – nastavení výchozích aplikací nevydrží po restartování

iOS 14.0.1 opravuje výchozí nastavení aplikací a Wi-Fi

Jak již označení verze systému napovídá, jde opravdu o velmi malý instalační balíček. Dokonce tak malý, že zde máme číselný přídavek až na třetí pozici. iOS 14.0.1 je k dispozici všem uživatelům, kteří vlastní zařízení podporující iOS 14. Aktualizaci lze stáhnout metodikou OTA (over-the-air), tedy skrze Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru. Pokud vám vyhovuje kabelový proces, stáhnout jej můžete prostřednictvím iTunes. 

iOS 14.0.1

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jmenovitě první aktualizace pro iOS 14 přináší opravu chyby, která mohla způsobit restartování zařízení. Šlo o případ, kdy jste si nastavili jako výchozí prohlížeč nebo e-mail aplikace třetích stran, například Gmail / Outlook nebo Chrome / Microsoft Edge. To ale není všechno.

Aktualizace řeší i problém, který mohl na iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus bránit zobrazování náhledů z fotoaparátu. Dále opravuje problém, který mohl iPhonu bránit v připojování k Wi‑Fi sítím. V poslední řadě pak řeší problémy, které mohly bránit posílání e‑mailu prostřednictvím některých poskytovatelů e‑mailu, a které mohly bránit zobrazování obrázků ve widgetu News. 

Apple samozřejmě vydal i nové aktualizace iPadOS 14.0.1, tvOS 14.0.1 a watchOS 7.0.1, které rovněž opravují chyby. iPadOS 14.0.1 řeší stejné chyby jako aktualizace pro iPhony. Naopak watchOS 7.0.1 přináší řešení problému kdy byly u některých uživatelům deaktivovány některé platební karty v aplikaci Wallet. 

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Veronika Dundálkova

28. 9. 2020, 15:44

Bohuzel, mam betu a nechce se mi plna verze ukazat, co mam delat?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat