reklama

Huawei čekají těžké časy, analytik odhaduje opuštění trhu s mobily

Huawei čekají těžké časy, analytik odhaduje opuštění trhu s mobily
2020-09-01T14:18:23+02:00
• 2. 9. 2020

Zdroj: Huawei

2

Huawei pomalinku asi docházejí možnosti, jak se udržet na trhu se smartphony. V tuto chvíli nemůže spolupracovat se společností TSMC, která vyráběla pro divizi HiSilicon procesory Kirin, byť v Číně by mohla převzít roli výrobce firma SMIC, ale ani zde to nebude jednoduché. Qualcomm požádal o udělení licence, aby mohla být započata spolupráce s Huawei. Podobný postup byl zaznamenán u Mediateku, ale zatím nebylo rozhodnuto. Za dva týdny tak může být Huawei bez dodavatele procesorů, byť na trhu je ještě několik hráčů, ale ty nemají kapacity ani dostatečně výkonné modely. Budoucnost je tedy velmi nejistá a možná dojde na nejčernější scénáře.

Trh s mobily bez Huawei?

Zatím je velmi těžké odhadovat, jaká bude budoucnost pro Huawei, jelikož USA čekají volby, kde je pravděpodobné, že pokud Trump neobhájí svůj post prezidenta, dojde ke zmírnění sankcí, nebo ke zrušení. Známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti Tianfeng International odhaduje, že pokud situace bude pokračovat, můžeme očekávat dva možné scénáře pro Huawei.

Honor a Huawei nabádají ke stahování z neznámých zdrojů [aktualizováno]

Oba jsou poměrně negativní, ale ten méně horší pro Huawei odhaduje, že společnost ztratí značné postavení na trhu. Do popředí se tak dostanou firmy jako Apple, Oppo, Vivo, Xiaomi a Samsung. Zřejmě posílí postavení na trhu. Ten horší scénář počítá s tím, že Huawei nebude moci udržet své postavení a opustí trh s mobily. Důvodem bude pravděpodobně nedostatek dodavatelů.

ming chi kuo 625x416x

Ming-Chi Kuo; Zdroj: Cult of Mac

Oba scénáře nejsou pozitivní pro společnost, ale dle predikce bude mít celá situace dopad na celý trh se smartphony. Ming-Chi Kuo odhaduje, že se zvýší tlak na snížení ceny součástek a všechny dodavatelské řetězce. To by byla relativně pozitivní informace, ale také predikuje, že dojde ke zpomalení vývoje technologií, jelikož Huawei v této oblasti hodně tlačí na vývoj a požaduje lepší technologie.

Huawei obcházel sankce USA, 38 společností postihnuto

Pokud administrativa USA nepoleví a neudělí minimálně licence pro jednotlivé společnosti, aby mohly spolupracovat s Huawei, možná čeká globální trh ohromné zemětřesení.

Zdroje: cntechpost.com, gizchina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Luboš fiala

2. 9. 2020, 15:50

Naopak trubko.

Jan Kasik

2. 9. 2020, 7:59

Huawei akcie teď asi nekupovat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat