reklama

Matebook X Pro: král mezi notebooky Huawei sponzorovaný článek

Matebook X Pro: král mezi notebooky Huawei [sponzorovaný článek]
2020-08-10T18:30:43+01:00
• 10. 8. 2020

Zdroj: Huawei

Společnost Huawei přináší v rámci řady notebooků Matebook pro rok 2020 uživatelům na českém trhu model MateBook X Pro a v něm nejnovější jeden z procesorů Intel Core i7 desáté generace, unikátní provedení displeje a prvky vylepšení v oblasti zabezpečení v podobě čtečky otisků prstů ve vypínači a vynikající řešení práce se smartphonem Huawei Share.

Hardware v modré linii

Reprezentační zařízení nové řady notebooků nemůže mít malý výkon. Díky procesoru Intel Core i7 10510U v kombinaci s 16 GB RAM a bleskurychlým SSD diskem je MateBook X Pro na výkonu opravdu nešetří. S dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250 se pak může pustit i do některých méně náročných herních titulů nebo například do úpravy fotek nebo stříhání videa.

Displej vyšlechtěný k produktivitě

Jednou z jeho hlavních výsad je 3K displej s poměrem stran 3:2, který pokrývá 91 % vnitřní strany víka notebooku. Tento netradiční poměr stran je výhodný zejména při práci s aplikacemi zaměřenými na produktivitu; v těchto aplikacích pomáhá, když může uživatel zobrazit více obsahu na výšku, znamená to tak méně scrollování. Multimédia využívají nativně spíše poměr stran 16:9. Prémiové zařízení jako Matebook X Pro si v dnešní době nelze představit bez dotykové obrazovky, ani v této oblasti společnost Huawei nezklamala a navíc přidává ještě možnost dotykové ovládání využít podobně jako na chytrých telefonech a screenshot můžete pořídit tahem třemi prsty po displeji. MateBook také umožňuje přesnou práci v barevném prostoru sRGB, kde poskytuje úplné barevné pokrytí.

Baterie hodná úcty

V oblasti výdrže baterie a rychlosti nabíjení Huawei inovuje neustále a s každým novým produktem posouvá kapacity a přináší příjemné změny pro koncové uživatele. V případě Matebooků je tak standardem nabití přibližně poloviny kapacity baterie za cca půl hodiny, velká výdrž baterie, v případě MateBooku X Pro až 11 hodin, a také univerzální nabíjecí adaptér pro všechna zařízení s USB-C. Pokud tak máte pouze zařízení s nabíjecími porty USB-C, stačí vám nosit jedinou nabíječku pro všechny.

Čtečka s rodokmenem

V oblasti bezpečnosti společnost Huawei využila svoje zkušenosti z mobilního trhu a rozhodla se integrovat čtečku otisku prstů do vypínacího tlačítka. Čtečka si zapamatuje naskenovaný otisk prstu a při zapnutí počítače nebo obnovení z režimu spánku ho použije pro přihlášení do systému. Spolehlivost tohoto řešení je mnohem vyšší než spolehlivost běžných čteček otisků prstů a používání je návykovou záležitostí, která vám bude na jiných noteboocích chybět.

MKT MateBookXPro CreativeShoot Grey Fingerprint JPG 20200402 6000x4000x

Vybroušený software

Naprosto unikátním řešením pro efektivnější práci s více zařízeními je pak Huawei Share. Tato kombinace funkcí umožňuje uživatelům spárovat telefon Huawei s nejnovější verzí operačního systému EMUI a tím z Matebooku vznikne hybridní zařízení, které kombinuje telefon a notebook Huawei. Na notebooku uvidíte obrazovku telefonu a ten můžete ovládat prostřednictvím klávesnice, touchpadu nebo dotykové obrazovky. Další možností využití je pak přenos různých typů souborů mezi oběma zařízeními pouhým přesunem (drag and drop) nebo obsahu schránky pro funkce Kopírovat a Vložit, a to i bez internetového připojení. Zapomenuté fotky a důležitá zpráva v telefonu už vám nezkazí náladu.

Všechny notebooky řady MateBook včetně MateBooku X Pro můžete pořídit u prodejců v běžných distribučních kanálech a také na E-shopu společnosti Huawei, kde k nim získáte navíc i širokou škálu příslušenství a dárky navíc.

 

 

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat