reklama

Google začíná používat štítek Rychlá stránka v Chromu

Google začíná používat štítek Rychlá stránka v Chromu
2020-08-21T11:30:14+01:00
• 21. 8. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Vytvořit v dnešní době kvalitní webovou stránku není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Sice se dá web naklikat v nějaké službě, ale pokud chcete prorazit na dnešním internetu, musí být splněny mnohé standardy, přičemž nové se objevují poměrně pravidelně. Například Google spustil novou metriku (benchmark) Core Web Vitals. V rámci ní dochází k hodnocení webových stránek z pohledu rychlosti, ovladatelnosti, kvality a dalších aspektů. Nyní Chrome dostává nástroj, který pracuje s touto metrikou.

Rychlá stránka

Docílit vysokého hodnocení v rámci Core Web Vitals bude velmi komplikované pro mnohé weby, zejména kvůli externím skriptům a zdrojům. U jiných bude potřeba zainvestovat do vyladění a optimalizace, což se nedotkne jen samotného zdrojového kódu, ale například i serverů, na kterých daný web běží. Google chce více tlačit na vývojáře a majitele webů, proto zavádí drobnou novinku v Chromu 85 Beta.

V této verzi webového prohlížeče lze aktivovat experiment „Context menu performance info and remote hint fetching“. Ten v podstatě zavede do kontextové nabídky funkci, která ukáže štítek „Rychlá stránka“, pokud bylo docíleno dobrého hodnocení v Core Web Vitals. Má se tedy jednat o ukazatel pro vývojáře, kteří takto mohou jednodušeji zjistit, jestli daný web má dobré hodnocení.

2020 08 19 172819 1440x2960x 2020 08 19 173006 1440x2960x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pro běžné uživatele se jedná pravděpodobně o nezajímavou novinku, která je navíc ukryta v kontextové nabídce. Na druhou stranu lze očekávat, že se vývojáři webových stránek začnou zaměřovat na novou metriku. Z toho by mohli těžit uživatelé, jelikož se webové stránky zrychlí a budou nabízet lepší uživatelský zážitek.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat