Facebook ukončuje podporu Lite verze pro iOS

Facebook ukončuje podporu Lite verze pro iOS
2020-08-13T13:30:59+02:00
• 13. 8. 2020

Zdroj: Facebook

Sociální síť Facebook se snaží lákat na nejrůznější funkce, vychytávky a možnosti. Za svou dobu nasbírala mnoho možností, což se také odrazilo na velikosti mobilních aplikací. Ty jsou datově náročné, zabírají mnoho místa na smartphonech a celkově požadují vyšší výkon. I proto došlo ke vzniku odlehčených variant nesoucí přívlastek Lite. Zpravidla zabírají méně místa, nejsou tak náročné na zařízení a také spotřebovávají méně dat. Bohužel Facebook Lite nemá takový úspěch všude, jak se očekávalo.

Facebook Lite získává tmavý režim

Konec Lite verze pro iPhony

Facebook první koketoval s Lite verzí svého webu, ale nakonec jsme se v roce 2015 dočkali aplikace Facebook Lite pro Android. Společnost se chlubila vysokou adopcí a velkou uživatelskou základnou, zejména díky uživatelům na specifických trzích, kde není dostupný rychlý internet a také uživatelé mají slabší zařízení. Tři roky od uvedení verze pro Android jsme se dočkali vypuštění Facebook Lite pro iOS zařízení.

Samotná dostupnost byla a je limitovaná a mnozí se těšili po dvou letech, že se konečně dočkají odlehčené varianty. Tiskový mluvčí společnosti Facebook oznámil, že oficiálně dochází k ukončení podpory pro Facebook Lite pro iOS. Důvodem má být slabá adopce, což je celkem zvláštní vysvětlení, když aplikace nebyla nikdy dostupná na globálním trhu. Zřejmě v zemích, kde byla tato verze k dispozici, nedošlo k takovému rozšíření, jak se očekávalo. To asi Facebook vyhodnotil tak, že úspěch na globálním trhu by nebyl dostatečný.

facebook lite 1542x774x

Zdroj: Facebook

Aplikace se momentálně stahuje z obchodu AppStore, byť někde ještě může být dostupná. Očekáváme, že odstavení Facebook Lite pro iOS bude probíhat postupně a jednou přestane fungovat. Společnost doporučuje používat běžnou aplikaci.

Toto rozhodnutí se má týkat jen verze pro iOS. Facebook Lite pro Android zůstává a pokračuje se ve vývoji a podpoře. Tato změna se nijak nedotkne aplikace Messenger Lite pro iOS a Android.

Zdroje: macrumors.com, ubergizmo.com, macmagazine.uol.com.br

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat