reklama

Facebook Lite zamířil na iOS

Facebook Lite zamířil na iOS
2018-10-06T10:05:57+02:00
• 6. 10. 2018

Facebook před třemi lety zveřejnil novou aplikaci Lite, která přinesla značnou úsporu dat. Nejenže zabírá méně místa v zařízení, ale také například spotřebovává méně dat. Už od počátku společnost uváděla, že Facebook Lite je pro trhy, kde není dostupné rychlé mobilní připojení, nebo je velmi drahé. Zároveň je aplikace určena pro hůře vybavené smartphony. Bylo tedy pochopitelné, že Lite verze nebyla dostupná pro iOS, když vezmeme v potaz cenu iPhonů.

iOS verze Facebook Lite

V tuto chvíli Facebook nabízí Lite variantu i pro iOS zařízení. Stejně jako verze pro Android, i iOS varianta je designovaná pro menší spotřebu dat. Díky tomu může fungovat i na velmi pomalém mobilním připojení. Kromě toho zabírá na iPhonech méně prostoru, konkrétně 5 MB.

Facebook nijak neuvedl, proč se rozhodl pro zveřejnění Facebook Lite pro platformu od Applu. Kromě toho je dostupnost značně omezená. Zřejmě dochází k testování, jelikož byla aplikace zachycena jen v Turecku. Na jaké další trhy se novinka dostane, zatím nevíme. Sama společnost nezveřejnila seznam a jen stroze uvádí, že Facebook Lite je určen jen pro některé regiony.

Zdroje: cnet.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim