reklama

Google se pochlubil, že se Android 10 šíří o 28 % rychleji

Google se pochlubil, že se Android 10 šíří o 28 % rychleji
2020-07-09T21:18:26+02:00
• 10. 7. 2020

Zdroj: Google

3

Google se rozhodl, že již nebude poskytovat veřejně na svých stránkách informace o rozšířenosti jednotlivých verzí mobilního operačního systému. Data poskytuje, ale ve zcela jiné formě a také jen pro vývojáře. Naštěstí komunita zareagovala a nabízí své vlastní řešení. Nyní se ale Google pochlubil, jak moc se daří Androidu 10.

Android 10 se rychleji šíří

Google je v tomto ohledu tak trochu tajemný, ale na svém vývojářském blogu zveřejnil jednoduchý graf ukazující, jaká je adopce Androidu 10. Uvádí, že je celý proces o 28 % rychlejší než v případě šíření Androidu 9. Aktuální verze dosáhla milníku 100 milionů zařízení za 150 dnů, přičemž Android 9 na to potřeboval přibližně 215 dnů. Android 8 a Android 7 na to potřebovali podstatně více času.

androidgraph 1078x730x

Zdroj: Google

Google se chlubí, že uvedl několik projektů, které mají celý proces zrychlit. Například se nabízí projekt Treble, případně Generic System Images (GSI). Sice jsou zde další změny v systému a nejrůznější funkce navíc, ale adopce stále není tak rychlá, jak bychom si představovali.

I proto uvedl projekt Mainline, pomocí kterého může Google aktualizovat některé součásti systému přes Obchod Play. Tato novinka byla k vidění jen několikrát a ještě není zcela běžná. Ostatně se používá jen pro specifické opravy. Zde stačí ještě zmínit, že kvůli pomalé adopci běžných aktualizací se nabízí rychlejší bezpečnostní, ale ani ty nejsou zcela běžné a pravidelné.

Android 10 – které mobily mají dostupnou aktualizaci [aktualizováno]

Asi budete srovnávat s Applem, ale nejednalo by se zrovna o nejlepší porovnání. Apple má pod palcem hardware a software, takže si může dělat cokoliv. Google na druhou stranu nabízí Android zdarma, a i přes určitá pravidla, vše záleží na výrobcích. Naštěstí se někteří více zajímají o aktualizace. Google ale bude muset více přitlačit, aby se nové verze šířily rychleji.

Zdroje: android-developers.googleblog.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

10. 7. 2020, 11:46

Ale furt je to slabota 😂

simon super

10. 7. 2020, 8:49

ano podiel je asi 5% max, ma sa cim chvalit

Martin Jeřábek

10. 7. 2020, 11:48

No jo víc zařízení míň % má update ale kdyby se spočítal jen Samsung a Xiaomi tak jsou lépe než Apple, ale celkově je to bída.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat