reklama

HTC se dostává z červených čísel

HTC se dostává z červených čísel
2020-07-09T21:19:04+02:00
• 10. 7. 2020

Zdroj: Steemit.com

Za uplynulé dva roky bylo vydáno nespočet negativních zpráv týkající se finanční situace u společnosti HTC, která postupně dokázala ztratit veškerý podíl na trhu s chytrými telefony. Nicméně nejnovější informace výrazně zbrzďují propad a výsledky k červnu tohoto roku evidují slušný nárůst příjmů. Ačkoliv tchajwanský výrobce zcela minimalizoval množství telefonů v aktuálním portfoliu, tak nejen poslední novinka přispěla velkou měrou.

5G odrazovým můstkem

Za minulý měsíc se HTC může pochlubit impozantními příjmy ve výši 22 milionů dolarů, což ještě v roce 2019 odpovídalo součtu výsledků za 5 měsíců. Oproti předchozímu měsíci se jedná o nárůst ve výši 63,55 procent, přičemž meziroční pokles se stále pohybuje na 55,57 procentech. Vše s největší pravděpodobností odšpuntoval opožděný 5G model s názvem U20 5G, na který čekali skalní fanoušci značky po celém světě.

Na něj navazuje telefon Desire 20 Pro teprve z nedávné doby, jehož umístění ve střední třídě přiláká jiný typ zákazníků, ti by se měli postarat o udržení nastaveného tempa směrem vzhůru. Firma bohužel nezmiňuje podíl z jednotlivých segmentů, protože za určitými příjmy stojí také jejich virtuální realita. Nakonec v blízké budoucnosti budou muset vstoupit na více trhů, aby HTC nenaráženo do mantinelů jen v rámci domácího prostředí.

Zdroje: gizmochina.com, phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat