reklama

Apple Pencil může brzy detekovat barvy ze skutečného světa

Apple Pencil může brzy detekovat barvy ze skutečného světa
2020-07-20T19:30:59+02:00
• 20. 7. 2020

Zdroj: MacRumors

1

Jablečná společnost údajně pracuje na nové technologii pro Apple Pencil, jež by mohla umožnit zařízení odebírat vzorky ze skutečného světa k použití v digitálních umění, kresbách, úpravách a dalších. Důkazem toho je nedávno podaný patent, který byl zveřejněn. 

Apple Pencil bude možná schopno detekovat reálné barvy

Podaný patent nese název „Computer System With Color Sampling Stylus“ a popisuje stylus s přítomným barevným senzorem. Ten by měl být vybaven několika fotodetektory schopnými měřit světlo pro různé barevné kanály. To by v praxi umožnilo stylusu detekovat a vzorkovat barvu ze skutečného objektu, jako je například květina či triko. 

Stylus může být také vybaven světlem, které usnadní fotodetektorům přesné určení barvy. Zbytek patentu pak popisuje design Apple Pencil s protáhlejším tělem, špičkou a protilehlým koncem. Apple dále v patentovém dokumentu uvádí, že barevný senzor může být umístěn na konci dotykové části, tedy na špičce. 

applepatentcolorsensor 1600x967x

Zdroj: MacRumors

Při použití této technologie by uživatelé mohli stylus proti objektu držet klasickým způsobem, jako když píší či kreslí na iPadu. Následně by zařízení detekovalo barevný kanál a ten se přenesl do iPadu, například do Photoshopu. Technologie by se mohla použít pro fotorealistické malby nebo jen pro vzorkování jedinečných barev z trávy, rostlin a mnohem více. 

Společnost ale také uvádí, že by barevný senzor mohl být použit i pro jiné účely, třeba pro kalibraci displeje, tiskárny, měření zdravotního stavu a podobně. Není jisté, zda se tato technologie dostane opravdu na prodejní pulty, přeci jen jde o patent. 

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Jeřábek

20. 7. 2020, 21:11

No ale něco podobného už umí wacom delší dobu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat