reklama

Gmail získává podporu Google Meet

Gmail získává podporu Google Meet
2020-06-16T19:30:33+01:00
• 16. 6. 2020

Zdroj: Google

Google začíná tlačit na službu Google Meet, která si dříve jmenovala Hangouts Meet a byla dostupná jen pro placené účty G Suite. Nyní se již jedná o platformu zcela zdarma, přičemž očekáváme, že podobný osud bude i u Google Chat. Zatím se objevují novinky zejména u Google Meet. Integrace do webového Gmailu probíhá již nějakou chvíli, stejně jako do původního Hangouts. Nyní přišla řada na mobily.

Gmail a Google Meet

Google dnes oznámil, že aplikace Gmail pro Android a iOS dostane v následujících týdnech integraci služby Google Meet. V základu jsme se dočkali například možnosti otevření přímo odkazu zvoucího na video konferenci v rámci služby Google Meet. V podstatě uživatel neopustí Gmail, respektive to vypadá tak, že zůstáváte v jedné aplikaci.

Nejde ale o jediné rozšíření. Gmail díky propojení s Google Kalendářem získá novou záložku nazvanou Meet. Právě v ní budete mít seznam pozvánek, pomocí kterých se budete moci připojit k jednotlivým hovorům. Případně se nabízí možnost připojení pomocí kódu k setkání.

ezgif 4 5edd82da70ff 500x350x

Zdroj: Google

To ale není vše. Nabízí se zde také možnost vytvoření nového setkání, naplánování a sdílení odkazu. Jakoby se služba Google Meet stávala součástí aplikace Gmail. Ostatně to dává i smysl a není potřeba komplikovaně posílat e-maily nebo zvát přes komunikační platformy a sociální sítě.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim