reklama

Aligátor S5520 je zjednodušený chytrý pro seniory

Aligátor S5520 je zjednodušený chytrý pro seniory
2020-05-22T11:30:50+01:00
• 22. 5. 2020

Zdroj: Cnews.cz

Český výrobce mobilních telefonů Aligátor se specializuje na výrobu telefonů uzpůsobených pro starší uživatele seniorského věku. Senioři si tak nyní mohou pořídit nový Aligátor S5520, který je přizpůsoben tak, aby jeho používání bylo co nejsnazší a nejintuitivnější zvláště pro osoby, které doposud chytrý telefon neměly anebo jim využívání běžného chytrého telefonu nevyhovuje.

Velká písmena a zřetelné barvy

„Chytré telefony, pokud mají dobře sloužit starším lidem, musejí být vybaveny velkým písmem, musejí mít na displeji jednoduché a zřetelné barvy, ovládání nesmí být náročné na paměť. Celkově musejí být telefony zjednodušené a přehledné,“ zmiňuje Michael Krejčí, který se na vývoji telefonu podílel.

aligator s5520 senior 1200x1178x

Zdroj: Nej-ceny.cz

Aligátor S5220 Senior je vybaven speciálním nadstavbou se zjednodušeným a čitelnějším prostředím, díky kterému by mělo být ovládání pro starší osoby snadné, přehledné a jednoduché pro orientaci v ovládání telefonu. Prostředí je uzpůsobeno tak, aby bylo bezpečné pro uživatele, aby se nebál kliknout na jednotlivé ikonky a nezpůsobit tak nechtěné kliky. Telefon s Androidem je vybaven nástavbou BIG Launcher, který právě umožňuje zvětšit a změnit prostředí tak, aby bylo pro méně vidící a pro osoby s horší jemnou motorikou přívětivější. BIG Launcher je vytvořen českými vývojáři a ve zvětšeném prostředí nabídne SMS, hovory, oznámení a budík.

aligator s5520 senior 1600 1600x900x

Zdroj: Cnews.cz

O výkon Aligátoru S5520 se stará čtyřjádrovým procesorem Cortex A7, k tomu je zde dále 1 GB operační paměti. Výrobce tvrdí, že telefon reaguje svižně a bez problémů zvládá chod více programů najednou, což u tak slabých parametrů, spadajících do roku sedm let zpět, není vůbec možné, aby byl chod plynulý a svižný. Interní úložiště 16 GB lze doplnit microSD kartou do velikosti 512 GB. Funkce DualSIM umožňuje mít dvě SIM karty.

Zdroj: tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat