reklama

Apple musí zaplatit další tučnou pokutu

Apple musí zaplatit další tučnou pokutu
2020-03-16T15:00:22+02:00
• 16. 3. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Podle nové zprávy společnosti Reuters čeká amerického technologického giganta Apple tučná pokuta. Ta byla udělena od francouzského regulačního orgánu za proti soutěžní chování. Během příštího týdne bychom se měli o pokutě dozvědět více. 

Aktuální informace hovoří o tom, že společnost Apple porušuje zákon týkající se soutěžního chování v její distribuční a prodejní síti. Co to přesně znamená, je prozatím nejasné, ale je možné, že se problém týká obchodu App Store. Apple dle všeho popřel jakékoli pochybení. 

Apple

Zdroj: Dotekomanie.cz

V současné době se jedná již o druhou pokutu, kterou francouzští regulátoři hodlají Applu udělit v roce 2020. Už v únoru bylo oznámeno, že Francie uložila Applu pokutu ve výši 25 mil. dolarů. Podrobnosti o této kauze budou v průběhu týdne k dispozici.

Apple musel zaplatit 25 mil. EUR

DGCCRF (The Directorate General for Competition, Consumption and the Suppression of Fraud), což je Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž, spotřebu a potlačování podvodů, dospělo k jednotnému závěru. A to takovému, že Apple neinformoval uživatele o tom, že iOS aktualizace u starších telefonů mohou zpomalit jejich zařízení.

Šetření tohoto nešvaru probíhalo již od roku 2017, kdy se na internet dostala informace o úmyslném zpomalování iOS telefonů. Když začalo Applu téct do bot, okamžitě přišel s omluvou za nedostatečnou komunikaci směrem k zákazníkům. Následně pak postiženým zákazníkům nabídl výměnu baterii za sníženou cenu. Společnost vždy tvrdila, že funkce jsou navrženy tak, aby zachovaly životnost baterie tak dlouho, jak je to jen možné. Prý tyto funkce nikdy nebyly implementovány za účelem donutit uživatele zakoupit vyšší model. 

Firma Apple tuto dohodu podle dostupných informací nakonec přijala. Americká společnost tak skutečně musela zaplatit pokutu ve výši 25 mil. eur.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat