reklama

Twitter chce označovat fake news barvou

Twitter chce označovat fake news barvou
2020-02-22T19:30:08+02:00
• 22. 2. 2020

Grafika: The Verge

Současné sociální sítě a platformy, jako je Twitter a další, nejsou samozřejmě určeny pouze ke sdílení fotografií, protože se používají i pro odesílání zpráv. Problém se sdílením je ale v tom, že jsou uživatelé často líní na kliknutí a zprávy či informace si neověří z vícero zdrojů. A přesně takto se velice jednoduše a rychle šíří dezinformace v podobě fake news. Lidé totiž neověřenou informaci ihned sdílí prostřednictvím tlačítka. 

Twitter bude zřejmě označovat fake news

Již v minulosti jsme byli svědky toho, jak se sociální síť Facebook snažila vymyslet různé způsoby, kterým by dokázala identifikovat a označit tyto fake news. Nyní se ale o podobný způsob snaží konkurenční Twitter, který na problematiku jde z jiného úhlu. 

Twitter

Grafika: nbcnews.com

Podle zprávy NBC News bude Twitter v blízké budoucnosti testovat novou metodu. Ta bude spočívat v označování potenciálních fake news tím, že jednotlivé příspěvky / zprávy bude označovat oranžovou barvou. To znamená, že když uživatelé budou procházet různé tweety a narazí na příspěvek zvýrazněný oranžovou barvou, Twitter je upozorní, že by se mohlo jednat o falešnou informaci. I samotná společnost potvrdila, že na tomto způsobu označování pracuje. 

„Prozkoumáváme několik způsobů, jak pracovat s dezinformacemi a následně na ně uživatele upozornit. Uvědomujeme si, jak velký dopad mohou fake news mít. Proto nyní testujeme mnoho různých způsobů, jak s nimi pracovat.“

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim