reklama

Poco láká na Poco X2, představí se 4. února aktualizováno

Poco láká na Poco X2, představí se 4. února [aktualizováno]
2020-02-01T19:30:06+01:00
• 1. 2. 2020

Aktualizováno 1. 2.

Po pár dnech zde máme další náznaky kolem nadcházející novinky Poco X2. tentokrát se dozvídáme, že mobil disponovat konektorem na sluchátka a podporou 27W nabíjení. Displej jako takový nabídne 6,67palcovou úhlopříčku a na zadní straně bude hlavní 64MPx foťáky od Sony. Podle některých obrázků se má cena pohybovat kolem 6000 Kč bez daně. Navíc design více méně bude odpovídat již představenému mobilu Redmi K30.

Aktualizováno 27. 1.

Po pár dnech od odstartování mediální kampaně společnosti Poco na představení nového smartphonu se dozvídáme několik dalších informací. Sice společnost nezmiňuje konkrétní parametry, ale soudě dle obrázku níže můžeme očekávat Snapdragon 765G, 120Hz displej, rychlé nabíjení a spekuluje se o 64MPx foťáku. Novinka se má jmenovat Poco X2, přičemž představení je naplánováno na 4. února v Indii.

Původní článek 21. 1.

První smartphone Poco se objevil v roce 2018 (recenze), ale od té doby jsme se nedočkali jakékoliv novinky. Nyní asi známe důvod, proč došlo ke zdržení. Značka Poco spadající pod Xiaomi nedávno oznámila, že se osamostatňuje a bude působit jako běžná společnost. Následně se objevily spekulace a úniky kolem modelu Poco F2 Lite. Nyní společnost odstartovala marketingovou kampaň k představení novinek.

Poco F2?

Tentokrát jsme se dočkali poměrně netradičního formátu. Společnost zveřejnila video připomínající upoutávku na seriál, přičemž se zmiňuje rovnou S02E01, což je označení pro druhou sérii a první epizodu. Odhaduje se, že se rovnou dočkáme uvedení modelu Poco F2.

Ačkoliv by se dalo soudit, že se bude jednat o nástupce, tedy top model, tak možná se dočkáme představení mobilu zapadajícího do vyšší střední třídy. Dle spekulací bude poháněn Snapdragonem 730 s 6 GB operační paměti, případně s 8 GB. Úložiště může poskočit až na 256 GB. O energii se může starat baterie o kapacitě 4500 mAh. Někteří spekulují, že by novinka mohla mít základ ve smartphonu Redmi K30.

Redmi K30

Můžeme ale spekulovat, že první epizoda bude souviset s Lite modelem. Druhá by patřila střednímu modelu Poco F2 a v třetí epizodě by došlo na uvedení top modelu, možná Poco F2 Pro. Ostatně se spekuluje, že letos Poco představí celkem tři smartphony.

Nyní si ale musíme počkat na oficiální datum uvedení první novinky. Asi by bylo moc odvážné myslet, že by S02E01 také souviselo s termínem představení – 1. února.

Zdroje: androidauthority.com, fonearena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim