BlackBerry mobily už nebude vyrábět TCL, budoucnost je nejasná

BlackBerry mobily už nebude vyrábět TCL, budoucnost je nejasná
2020-02-03T16:30:55+02:00
• 3. 2. 2020

Zdroj: BlackBerry

Značka Blackberry byla dříve známá jako RIM a mnozí si ještě budou pamatovat na tyto legendární mobily s vlastním operačním systémem. Bohužel s nástupem a rozmachem společností Apple a Google začala společnost strádat. Nakonec vše vyústilo k rozsáhlým změnám, které vedly k licencování značky mobilů Blackberry. Od roku 2016 vyrábí tyto mobily společnost TCL, která má na svém kontě také značku Alcatel, ale v poslední době se snaží prosadit s vlastními novinkami, jako například TCL Plex.

BlackBerry Key2 – tlačítkový král [recenze]

BlackBerry a TCL ukončují spolupráci

Obě společnosti podepsaly čtyřletou licenční dohodu, která zahrnovala možnost vyrábění mobilů BlackBerry společnost TCL, přičemž původní společnost BlackBerry se starala o software. Očekávali jsme, že se tato spolupráce prodlouží a ještě se dočkáme zajímavých a typických mobilů pod značkou BlackBerry, ale nakonec se tak nestane, zřejmě.

BlackBerry oznámilo, že letos 31. srpna končí licenční dohoda s TCL a od tohoto data TCL nemá možnost vyrábět mobily pod touto značkou. Samotná podpora bude pokračovat pro existující mobily do 31. srpna 2022. Bohužel nebylo řečeno, co se bude dít dál, případně jestli BlackBerry našlo dalšího partnera v oblasti výroby mobilů. Na druhou stranu jsme se již nějakou dobu nedočkali nového mobilu BlackBeery, aspoň ne pro globální trh.

Sice to může vypadat jako definitivní konec pro BlackBerry mobily, ale TCL nebylo jediným partnerem. V roce 2018 jsme se například dočkali novinek BlackBerry Evolve X a Evolve, ale o jejich výrobu se postarala společnost Optiemus Infracom. Novinky zamířily na indický trh. Stále tedy je možnost představení nových modelů této legendární značky, ale nevíme, kdo je bude vyrábět, případně kdy se novinek dočkáme. Zatím to ale nevypadá nijak pozitivně.

Zdroje: twitter.com, techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat