reklama

Google Area 120 představuje aplikaci Tangi

Google Area 120 představuje aplikaci Tangi
2020-01-30T15:00:22+02:00
• 30. 1. 2020

Pokud jde o sociální sítě, najdeme na aktuálním trh mnoho možností. Kupříkladu jsme se nedávno dočkali reinkarnace mrtvé služby Vine v podobě novinky Byte. Ve své podstatě bude konkurovat populární službě TikTok, ale v obou případech jde o krátká zábavná videa. Na trh ale přichází novinka v podobě služby Tangi, která se soustřeďuje na trochu jiný typ obsahu.

Tangi

Aplikace a služba Tangi pochází z inkubátoru Area 120 společnosti Google. Hlavním smyslem novinky je nabídnout krátká videa o délce maximálně 60 sekund, která se soustřeďují na návody, tipy, triky a jiné návody, které mohou zjednodušit život, vytvořit něco uměleckého nebo si vyrobit nějakou pomůcku nebo cokoliv z běžných potřeb.

V podstatě se dá říci, že Tangi nabízí videa s informační hodnotou a neumožňuje zveřejňování videí s cílem jen pobavit. Je jasné, že zde bude silně hlídán obsah, což se potvrzuje i samotnou registrací jakožto tvůrce těchto videí. Takový uživatel musí projít ověřením obsahu, aby mu bylo umožněno zveřejňovat obsah. Už nyní ve službě působí několik známějších blogerů a jiných tvůrců.

Za službou stojí Coco Mao, přičemž uvádí, že nápad vznikl díky rodičům, kteří sledují takzvaná DIY (Do it yourself – „Udělej si sám“) videa. Proto došlo k vytvoření takto specifické službě. K dispozici je zatím jen aplikace pro iOS a webová verze. Bohužel Tangi není dostupné v EU, takže zatím nelze ani sledovat obsah v našich končinách, pokud nemáte k dispozici VPN do jiné krajiny.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim