reklama

Youtube má nový nástroj na vyřizování porušení autorských práv

Youtube má nový nástroj na vyřizování porušení autorských práv
2019-12-26T21:07:26+02:00
• 27. 12. 2019

Zdroj: Youtube

Youtube dlouhodobě řeší autorská práva, přičemž se snaží nabídnout co nejlepší řešení, zejména pro majitele obsahu. I tak se nejedná o dokonalý systém. Už jen několik sekund hudby na pozadí nebo nějaké ukázky může způsobit nemalé problémy. Do této chvíle nebylo mnoho možností, respektive vyřešení problémů nebylo vždy jednoduché. Nyní jsme se dočkali několika novinek, mezi kterými je i nový nástroj.

Youtube a autorská práva

Fórum ke službě Youtube nyní obsahuje příspěvek zveřejňující novinky pro majitele Youtube kanálů. Na nástěnce se nyní bude nacházet widget, kde budou případně uvedeny všechny problémy s videi a autorskými právy. Při zobrazení detailu se majitel Youtube kanálu dozví vše podstatné s přesnějším vysvětlením, co se vlastně stalo. Navíc bude k dispozici také jednoduší možnost, jak zvolit případnou možnost řešení.

V seznamu všech videí nyní bude nově také sloupec s informací o porušení autorských práv. U videí se bude moci uživatel dostat k té samé kartě, která bude obsahovat maximum informací. Jednou z novinek je ale možnost automatického vystřižení konkrétního úseku, který je nárokován třetí stranou. Po potvrzení vystřižení Youtube zpracuje video a znovu jej zpřístupní, přičemž již nebude obsahovat danou část.

Youtube uvádí, že v tuto chvíli bude začátek a konec úseku pevně dán, ale pracuje se na verzi, kde bude moci majitel Youtube kanálu manuálně určit, co se má z videa vystřihnout. Právě taková možnost nabídne autorům lépe vymazat takovou část bez většího narušení obsahu.

Zdroje: support.google.com, engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat