reklama

Google Překladač vylepšuje offline překlady

Google Překladač vylepšuje offline překlady
2019-12-22T09:40:08+01:00
• 22. 12. 2019
1

Pokud někam cestujete bez přístupu na internet nebo nechcete používat svůj datový tarif, můžete se potkat s nepříjemnými problémy. Například ve chvíli, kdy chcete přeložit nějaké cizí slovíčko. Doposud jste v rámci aplikace Google Překladač museli být připojeni k internetu, abyste mohli nějaké slovo přeložit.

Google Překladač se konečně naučil pracovat bez internetu

To se nyní mění, neboť Google vydal aktualizaci, prostřednictvím které si budete moci slovíčka překládat i bez připojení k internetu. Offline překlad je k dispozici v 59 jazycích a je celkem o 12 % přesnější. Kromě toho nabízí vylepšenou volbu slov, gramatiku a strukturu vět. V některých jazycích, jako je japonština, korejština, thajština, polština a hindština, je nárůst kvality překladu více než 20 procent.

Může být také obtížné vyslovovat a hláskovat slova v jazycích, které jsou psány jinou formou, se kterou nejste obeznámeni. V těchto případech vám aplikace Překladač nabídne přepis, který dává ekvivalentní pravopis v abecedě, na kterou jste zvyklí. Když například překládáte „ahoj“ do hindštiny, uvidíte na překladové kartě „नमस्ते“ a „namaste“ se přeloží do „नमस्ते.“ 

Jde také o velice dobrý nástroj pro učení, jak se v daném jazyce komunikuje. Navíc má Google Translate podporu přepisu pro 10 jazyků – arabština, bengálština, gudžarátština, kannadština, maráthština, tamilština, telugština a urdština.

Jestli si chcete vyzkoušet vylepšení offline překlad a přepis, přejděte do aplikace Překladač pro iOS nebo Android. Ujistěte se, že máte nainstalovanou nejnovější verzi z Obchodu Play či App Store. Následně přejděte do nastavení offline překladu a klepnutím na šipku vedle názvu jazyka si daný jazyk stáhněte. 

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jiří Král

22. 12. 2019, 12:00
Android aplikace

„Doposud jste v rámci aplikace Google Překladač museli být připojeni k internetu, abyste mohli nějaké slovo přeložit“- aplikaci google překladače používám už několik let a offline překlad slov a dokonce i celých vět byl k dispozici ke stažení. Ano přišla řada vylepšení, ale citovanou větu bych označil za chybnou.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim