reklama

Evropská unie poskytne 3,2 mld. EUR do vývoje nových baterií

Evropská unie poskytne 3,2 mld. EUR do vývoje nových baterií
2019-12-12T08:00:17+01:00
• 12. 12. 2019

Evropská komise schválila financování ve výši 3,2 mld. EUR pro několik projektů v rámci celé Evropské unie, jejichž cílem je další rozvoj nových technologií pro baterie. Peníze pocházejí z několika členských států EU včetně Belgie, Finska, Francie, Německa, Itálie, Polska a Švédska. Veřejné financování umožní další investice od soukromých firem ve výši 5 mld. EUR. 

Evropská unie myslí na životní prostředí

Výkonní viceprezident Komise, Margrethe Vestager, uvedl:

„Výroba baterií v Evropě je pro naše hospodářství a společnost strategickým zájmem, protože má potenciál z hlediska čisté mobility a energie, tvorby pracovních míst, udržitelnosti a konkurenceschopnosti. Schválená finanční podpora zajistí, že tento důležitý projekt bude moci pokračovat, aniž by nepřiměřeně narušoval hospodářskou soutěž.“

Veřejné peníze budou financovat výzkum v oblasti těžby a zpracování surovin, výroby pokročilých chemických materiálů, designu bateriových článků a modulů a způsobu, jak je lze integrovat do systémů, a konečně do metod recyklace nebo opětovného použití využívaných baterií. Financování těchto typů projektů je jedním z hlavních cílů, který Ursula von der Leyen, předsedkyně Komise, uvedla ve svém manifestu na začátku tohoto roku. 

Investováním do výzkumu a vývoje technologií baterií EU doufá, že splní své cíle stát se do roku 2050 ekonomikou s nulovými emisemi uhlíku. Financování by také mohlo znamenat, že výrobky, jako jsou elektromobily, budou mít větší kapacitu baterie, což umožní cestovat na delší vzdálenost. 

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim