reklama

Aplikace Google Mapy přijde o boční menu

Aplikace Google Mapy přijde o boční menu
2019-12-16T08:00:06+01:00
• 16. 12. 2019

Ještě než Google si začal pohrávat s možností navigace v systému Android pomocí gest, jiné společnosti si již upravily své nadstavby o toto ovládání. Android 10 ale přichází s plnou podporou gest, což vede k menším problémům v ovládání aplikací. Zřejmě i z tohoto důvodu dojde k odstranění bočního menu u aplikace Google Mapy.

Google Mapy a nová nabídka

Několik uživatelů již zaznamenalo novou verzi Google Map, kde již není k dispozici boční menu. Už jen samotné vytažení z boku pomocí gesta bylo komplikovanější na Androidu 10, jelikož stejné gesto se používá jako náhrada za šipku zpět. Sice jsou již metody, jak upravit aplikaci, aby nedocházelo k problémům, ale zřejmě přemístění menu je lepší volba.

V testovací verzi se všechny možnosti z bočního menu přesunuly do dialogového okna skrývajícího se pod profilovou fotkou. Aktuálně zde můžete najít jen uživatelské účty a případně anonymní režim, ale v budoucnu zde budou všechny možnosti. Ukázku můžete vidět níže.

Jak je vidět, tak v horní části zůstane sekce ohledně uživatelských účtů. Ve spodní části pak budou všechny položky z bočního menu. Vzhledem k tomu, že tato verze byla spatřena jen u několika uživatelů, pravděpodobně se jedná o testování. K aktivaci nové verze zřejmě dochází po aktivaci ze stran serverů Googlu. Můžeme ale očekávat, že v dohledné době bude novinka dostupná u většího počtu uživatelů.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim