reklama

Už jste hráli Dino v Chromu? Možná se dočkáme dalších her

Už jste hráli Dino v Chromu? Možná se dočkáme dalších her
2019-09-25T09:38:22+01:00
• 25. 9. 2019

Pokud používáte webový prohlížeč Chrome od Googlu, asi jste se jednou dostali do situace, kdy nebylo dostupné připojení k internetu. Naštěstí i na tyto situace vývojáři mysleli. Pokud nebudeme počítat funkci, která se objevila před pár lety umožňující stažení stránky, až bude připojení k dispozici, tak se nabízí jedna mini hra nazvaná Dino. Zřejmě se ale dočkáme nějakých novinek.

Dino v Chromu nebude jediná hra?

Pokud si chcete zahrát hru Dino a nechcete vypínat připojení k internetu, stačí do Chromu zadat adresu chrome://dino. Web ChromeStory ale objevil, že se pracuje na nové sekci, která by měla být dostupná z adresy chrome://games (zatím není aktivní). Bude nabízet sadu her, přičemž se bude jednat spíše o výběr redakce.

S největší pravděpodobností se bude jednat o nejrůznější experimentální herní pokusy s využitím Google Chrome Labs. Již nyní jsou ve zdrojovém kódu náznaky prvních her, jako je třeba PROXX (varianta hledání min) nebo se dokonce připravuje hra Had. Ta by měla být dostupná na adrese chrome://snake. Kromě náznaků ve zdrojovém kódu se podařilo objevit přípravy grafiky.

Zatím není jasné, kdy se tohoto drobného rozšíření dočkáme. Je zde i možnost, že se jedná jen o hrátky vývojářů a nakonec se do stabilního Chromu nemusí nikdy nic dostat, ale proč nevyužít tuto šanci. V Googlu se ale starají i o jedinou dostupnou hru Dino, což je vidět na podpoře tmavého vzhledu. Tak proč nerozšířit Chrome o pár experimentálních her navíc a dát vývojářům šanci se ukázat. Zatím není jasné, jestli ostatní hry budou dostupné bez připojení k internetu, ale je to možné.

Zdroje: 9to5google.com, chromestory.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim