reklama

iPhone 11 a iPhone 11 Pro zobrazí oznámení v případě neoriginálního displeje

iPhone 11 a iPhone 11 Pro zobrazí oznámení v případě neoriginálního displeje
2019-09-27T16:13:01+02:00
• 28. 9. 2019

Nedávno představený iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max nabídne zbrusu nové varování, které se zobrazí ve chvíli, kdy servis při výměně použije neoriginální displej. Jak bude takové varování v praxi vypadat?

iPhone 11 a iPhone 11 Pro bude upozorňovat techniky

Pokud servis používá neověřené komponenty v rámci displeje, zobrazí se v aplikaci Nastavení varování v podobě „Nelze ověřit, že tento iPhone používá originální displej společnosti Apple“. O výstražné zprávě mimo jiné Apple hovořil ve svém novém dokumentu, ve kterém uvedl, že tato hláška se objeví prozatím v případě iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Na druhou stranu, tato „funkce“ byla aktivována až příchodem operačního systému iOS 13.1.

České ceny u novinek iPhone 11, iPhone 11 Pro (Max), iPad a Apple Watch

Apple prohlásil, že varování je pouze informativní, přičemž nebude mít žádný vliv na schopnost používat váš iPhone. Na uzamčené obrazovce se bude oznámení vyskytovat po dobu čtyř dnů, zatímco v aplikaci Nastavení až 15 dnů. 

V praxi se může zobrazit také další upozornění informující uživatele, že Apple pro dotyčný iPhone „aktualizoval informace o zařízení“. Toto oznámení bude znamenat to, že Apple aktualizoval informace o zařízení pro „servisní potřeby a bezpečnostní analýzu“. 

Vzhledem k tomu, že tyto informace budou přidány o jakéhosi profilu zařízení, budou servisní technici společnosti Apple ihned na první pohled informováni o tom, zda je použitý displej certifikovaní (originální) či nikoliv. Nutno podotknout, že Apple ve svém dokumentu varuje před implementací neoriginálních dílů – „díly, které neposkytuje společnost Apple, by mohly mít za následek zhoršení výkonu při více dotycích, nefunkční funkci True Tone, neúmyslné vybití baterie, nesprávnou korekci barev. nejednotný jas a další“

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat