reklama

Google Mapy mají novinku pro Místní průvodce

Google Mapy mají novinku pro Místní průvodce
2019-07-20T22:39:01+01:00
• 21. 7. 2019

Google Mapy nejsou jen další projekt této společnosti, který by byl vyvíjen jen za zavřenými dveřmi. Dost se spoléhá také na informace z komunity, která například přispívá důležitými informacemi, ověřuje data a tak podobně. I z tohoto důvodu se nabízí program Místní průvodci, kde každý uživatel sbírá body a získává vyšší úrovně. Na oplátku se sem tam objeví nějaká odměna. Nyní jsme se dočkali jedné zajímavější novinky.

Google Mapy a Místní průvodci

Ve službě Google Mapy si můžete již delší dobu vytvářet seznamy míst. Například se nabízí předvolené jako Oblíbené, Chci navštívit a podobně. V základu jsou nastaveny jako soukromé, ale je možné změnit toto nastavení na veřejné, kdy jsou dostupné každému uživateli. Případně se zde nabízí možnost sdílení jen skrze odkaz. To znamená, že k zobrazení je zapotřebí speciální URL adresa.

Aby Google nalákal na tuto možnost, nově zavádí odměnu. Za zveřejnění jakéhokoliv seznamu dostane uživatel 10 bodů v rámci programu Místní průvodci. Dalších 5 bodů dostane za přidání popisu k danému seznamu. Můžete si tak třeba vytvořit tematické seznamy restaurací, míst k navštívení v konkrétním městě a podobně.

Seznamy v Mapách Google představují nejjednodušší způsob sdílení doporučení na vaše oblíbená místa. Teď můžete za každý vytvořený a zveřejněný seznam získat 10 bodů. Dalších 5 bodů pak získáte za užitečné informace, například pokud popíšete téma seznamu nebo když uvedete podrobnosti o jednotlivých místech. Vyzkoušejte naše tipy.

Místní průvodci Google – zvyšuje se odměna

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat