reklama

ARM reaguje na konkurenci SiFive, možná budou nejen procesory levnější

ARM reaguje na konkurenci SiFive, možná budou nejen procesory levnější
2019-07-16T18:15:48+02:00
• 16. 7. 2019

ARM patří v současnosti mezi špičku v oblasti technologií nejen mobilních procesorů. Společnost nevyrábí nic, jen vytváří technologie, které si pak licencují společnosti jako Samsung, Qualcomm, Apple a další. Nedávno jsme vás informovali, že by ARM mohl získat silného konkurenta v podobě firmy SiFive. Ostatně už v minulosti se ARM pokoušel o kampaň, jak podkopat důvěru v tuto společnost. Nyní ale ARM vytváří novou strategii, která by mohla rozhýbat trh.

ARM jde na ruku novým společnostem

V tuto chvíli výše uvedení výrobci musí zakoupit plnohodnotnou licenci, aby mohly produkovat vlastní čipy a procesory. Bohužel se jedná pro malé společnosti a začínající hráče o významnou investici s nejistým cílem. Ostatně uspět na současném trhu je dosti komplikované.

Nejen z tohoto důvodu ARM představuje novou licenční strategii v podobě Arm Flexible Access. V rámci této licence dostanou zájemci část portfólia technologií firmy ARM pro začátek vývoje. Konkrétně jsou zahrnuty technologie jako Cortex-A, Cortex-R, Cortex-M, některé grafiky MALI nebo mikrokontroléry Cortex-M33. Součástí nejsou technologie z vyšší střední a top modelové třídy.

Zároveň nová licence je za nižší cenu, byť nebylo uvedeno, o jakou částku se jedná. Na druhou stranu bude výhodnější než plnohodnotná verze. Arm Flexible Access má napomoci zejména v začátku vývoje, ale jakmile se dostanou nové procesory do výroby, daná společnost zaplatí plnohodnotnou cenu.

Díky tomu se sníží vstupní náklady, což by mohlo přinést nové hráče na trh, nebo posílit některé firmy. ARM přímo nepočítá se vznikem nových firem s cílem přinést nové procesory pro mobilní telefony, byť se tak může stát. V první řadě se dá očekávat novinky v oblastech jako příslušenství, IoT, drony, automobilový průmysl a další.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat