reklama

Společnosti Samsung a Google představily novinky pro Android Enterprise

Společnosti Samsung a Google představily novinky pro Android Enterprise
2019-03-04T12:57:50+01:00
• 4. 3. 2019
1

Mobilní zařízení dlouhá léta již nejsou důležité pouze pro běžné domácí spotřebitele. Celá řada společností dnes svým zaměstnancům dává k dispozici vlastní mobilní zařízení za účelem zefektivnění jejich práce. Na poli s operačním systémem Android existuje celá řada řešení od výrobců mobilních zařízení pro firemní klientelu. A dvě velmi rozšířená řešení nyní spojily síly za účelem zefektivnění správy mobilních telefonů ve společnostech. Máme na mysli přímo Android s jeho platformou Enterprise a Samsung s platformou Knox Platform for Enterprise.

Obě společnosti oznámily spolupráci již s uvedením Android 8.0 Oreo. Funkce z Knox Platform for Enterprise jsou k dispozici v jádru Android Enterprise. To ovšem nestačilo a na MWC obě strany oznámily, že partnerství i nadále prohlubují. A demonstrovaly to na dvou ukázkových projektech

Android OEMConfig pro rozšíření funkcí z Knox

Samsung se pochlubil OEMConfig – novým standardem, který umožňuje poskytovatelům EMM (Enterprise Mobility Management) vytvářet pro OEM zařízení vlastní funkce a kontrolní prvky. Cílem bylo vytvoření platformy, která umožní konfigurovat všechny specifické funkce na všech OEM zařízeních. Samsung v tomto případě samozřejmě úzce spolupracoval s Googlem a standard nechal implementovat přímo do platformy Android Enterprise.

Samsung pro tento účel zpřístupní na jaře Knox Service Plugin, díky čemuž budou moci EMM prodejci podporovat funkce z Know Platform for Enterprise. Nové funkce tak budou moci EMM partneři nabídnout svým zákazníkům prakticky ihned, jakmile je Samsung uvolní.

Nasazování změn bude jednodušší

Již na konci loňského roku jsme vás informovali o tom, jak dobře se ve společnostech ujalo Android zero-touch enrollment. Cílem projektu je usnadnění konfigurace mobilních zařízení ve společnostech. Podobný program nabízí firemní klientele rovněž Samsung se svým Knox Deployment Program.

Obě společnosti se rozhodly, že obě funkce spojí do jedné klientské knihovny. Ve výsledku má dojít k integraci obou funkcí do jedné platformy. Pro IT oddělení ve společnostech tak dojde opět ke zjednodušení celého procesu nastavování zaměstnaneckých mobilních zařízení.

Celá knihovna by měla být partnerům uvolněna na jaře 2019.

Logické vyústění na poli firemních zařízení

Pro obě společnosti se jedná o zcela logické kroky. Vzhledem k tomu, že Samsung využívá u svých mobilních zařízení operační systém Android, byl by jen sám proti sobě, kdyby šel proti samotnému Googlu. Na druhé straně potom Googlu nechce konkurovat kvalitní platformě, jakou bezesporu Knox Platform for Enterprise je.

Obdobná partnerství jenom pomohou při šíření Androidu k firemním zákazníkům. Obě společnosti navíc naznačily, že výše uvedené novinky nejsou jediné, na čem v současnosti spolupracují. My tak můžeme jen čekat, jaké novinky se v segmentu Android Enterprise představí v dalších měsících.

Zdroj: blog.google

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Vit Semenec

4. 3. 2019, 18:14

Třeba časem bude značka Samsung doporučována Googlem pro firemní sféru.
https://androidenterprisepartners.withgoogle.com/devices/#!?AER&DEVICE_TYPE=phone

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat