reklama

Na trh přichází nový výrobce telefonů ROKiT

Na trh přichází nový výrobce telefonů ROKiT
2019-03-04T11:06:47+02:00
• 4. 3. 2019
1

Na světový trh s mobilními telefony přichází nový výrobce. Jmenuje se ROKiT a hodlá se zviditelnit zvláště díky sponzorství týmu Williams ve Formuli 1. Ta spojila své jméno s tímto týmem a vznikla tak pro sezónu stáj s názvem ROKiT Williams Racing. ROKiT se chce na trhu prosadit díky levným telefonům jak z kategorie tlačítkových zařízení, tak z oblasti chytrých telefonů spojených s nadstandardními službami.

Levná zařízení, která mají nalákat na nadstandardní služby

ROKiT se na trhu objevil v roce 2018 v srpnu, doposud však žádný telefon nepřišel na trh. První oficiální představení proběhlo na CES na začátku roku 2019, měli se objevit i na MWC, ale nakonec se tak nestalo. Společnost po svém založení navázala spolupráci s týmem Williams, který závodí ve Formuli 1 a stala se tak hlavním sponzorem, kde na této pozici nahradila dlouholetého partnera Rexonu. ROKiT je nově i v názvu týmu.

Webové stránky výrobce nedisponují množstvím informací o nadcházejících telefonech, které by měly být od března dostupné na americkém a britském trhu. V brzké době by se měl prodej rozšířit i do dalších zemí, zvláště do Indie, kde chce cílit na zákazníky pomocí nízkých cen zařízení. Nejlevnější tlačítkový ROKiT One startuje na necelých 800 Kč. Druhým v modelové řadě je tlačítkový telefon ve véčkovém stylu s názvem ROKiT F-ONE za cenu kolem 900 Kč. Telefony starého typu tlačítkových zařízení nabízí základní funkce, proprietární systém, podobný KaiOS. Uživatel má možnost použít například aplikace Facebook či WhatsApp. Véčkový telefon například navíc nabízí funkci rádia či svítilnu.

Dalšími zařízeními jsou tři chytré telefony. ROKiT IO Light za cenu kolem 2000 Kč. Následuje ROKiT IO 3D za necelé 4 000 Kč a posledním modelem je ROKiT IO 3D Pro za cenu 6 200 Kč. Chytré telefony nabídnou upravený Android 8.1, duální sloty pro SIM karty odemčené pro celý svět. Bohužel není specifikováno, jaký hardware se stará o výkon, ale dle cenové hranice můžeme usuzovat MediaTek procesory a menší hodnoty operačních pamětí, které asi nepřekročí 6 GB. Telefony s přídomkem 3D nabídnou pro uživatele sledování audiovizuálních prvků ve 3D bez potřeby speciálních brýlí, jak tomu bylo například u HTC EVO 3D.

ROKiT se pokusí nové zákazníky získat například i pomocí doplňkových služeb na rok zdarma k pořízení telefonu. Ty budou obsahovat mezinárodní volání přes Wi-Fi, funkci telemedicíny (přenos dat pro doktory skrz svůj telefon), pojištění vozidla, pojištění smrti a pohřbu, právní služby pro rodiny či pojištění proti krádeži.

Jestli se dočkáme oficiálního příchodu i na český trh, není známo.

ROKiT

Zdroje: , cnet.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Martin Jeřábek

4. 3. 2019, 15:58

Zmínovat HTC Evo 3D které bylo horší než LG Optimus 3D je divné.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim