reklama

Xiaomi zřejmě nestačí jedna díra v displeji

Xiaomi zřejmě nestačí jedna díra v displeji
2019-02-06T06:44:57+02:00
• 6. 2. 2019
2

Samsung Galaxy A8s (Galaxy A9 Pro 2019), Huawei Nova 4Hisense U30 a HONOR View20 jsou novinky, které nabízejí displeje s dírou, kde se nachází přední foťák. Brzy tuto kategorii rozšíří série Galaxy S10, kde kromě jednoduché díry pro jeden foťák bude i verze s větším otvorem pro dva foťáky. Stále se ale bavíme jen o jednoduchém narušení zobrazovacího panelu. Xiaomi jde v tomto ohledu dál a možná se dočkáme jiné kombinace.

Xiaomi a „prošpikovaný“ displej

Čínský výrobce zatím sice nabízí smartphony s výřezem, ale nebude překvapením, když se pustí i do takových modelů, kde bude jedna díra v displeji. Vzhledem k tomu, že výrobci implementují více senzorů na přední stranu, tak bude potřeba větších otvorů. Xiaomi si ale pohrává s myšlenkou, že by displej mohl mít více děr, kam by se rozmístily senzory, jak ukazuje patentová přihláška.

 jedna díra v displeji

Tři výše uvedená řešení počítají s dvěma otvory v displeji po stranách, kde bychom našli foťáky a případně další senzory pro identifikací obličeje. Druhý design v pořadí ale ukazuje možnost, že by se šlo cestou nakousnutí displeje ze stran. Jak je vidět, Xiaomi má v rukávu několik konceptů.

Patentová přihláška rovnou neříká, že bychom se něčeho takového mohli dočkat ještě tento rok nebo vůbec. Na druhou stranu jde vidět, že výrobci pokračují v inovacích a zkoušejí přicházet s nejrůznějšími koncepty. Otázkou je, jestli bude lepší jedna díra v displeji, nebo rovnou několik.

Zdroje: gsmarena.com, igyaan.in

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

6. 2. 2019, 10:06

Tak vypadá to trochu lépe než v podání Samsung který má dvě čočky vedle sebe a vypadá to hnusně. Viz nyní únik galaxy S10e který má obří díru 😂😂

wil hermes

6. 2. 2019, 9:45
Android aplikace

tenhle designovej omyl nabírá fakt zběsilý obrátky

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim