reklama

Samsung možná skryje foťák do stylusu

Samsung možná skryje foťák do stylusu
2019-02-06T07:49:43+01:00
• 6. 2. 2019
2

Výrobci smartphonů se snaží čím dál více využít přední plochu pro displej, což stále nelze udělat bez kompromisů. Na trhu najdeme mobily s výřezem v panelu nebo rovnou s dírou (Samsung Galaxy A8s (Galaxy A9 Pro 2019), Huawei Nova 4Hisense U30HONOR View20), kde je ukryta přední kamerka a jiné senzory. V budoucnu bychom se mohli dočkat technologie, kdy bude foťák skutečně ukryt pod displejem, ale na to si budeme muset počkat. Mezitím výrobci vymýšlí nejrůznější způsoby, kam umístit přední kamerku. Samsung jeden z nich ukazuje na nejnovější patentové přihlášce.

Samsung schová kamerku do stylusu?

Díky patentovému návrhu se můžeme podívat, s čím si vlastně jihokorejská společnost pohrává. Dle schématu by mohla kamerka skončit ve stylusu, který najdeme u řady smartphonu Galaxy Note. Samotný senzor by byl umístěn v těle s čočkami podélně, přičemž by byl k dispozici periskop pro nasměřování světla.

foťák do stylusu

Teoreticky by se takový stylus dal vytvořit za použití současných technologií, ale je evidentní, že by zde bylo nejedno omezení. Například kapacita baterie by dostačovala jen na několik snímků. Nejde zde jen o napájení při focení, ale také je nutné více energie pro samotný přenos dat. Navíc by se takový stylu s foťákem asi nehodil pro natáčení videí, kde jsou vyšší nároky.

Jedná se o zajímavou myšlenku, kam schovat foťák, ale rozhodně nelze tvrdit, že je to originální nápad. Něco podobného jste mohli vidět v českém filmu „Zabil jsem Einsteina, pánové…“ z roku 1969. 

Je nutné si uvědomit, že se jedná jen o patent, což automaticky neznamená, že bychom se museli podobné technologie dočkat. Spíše nám ukazuje, s čím si Samsung pohrává a co si chce chránit.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Janek Fanek

7. 2. 2019, 8:14

Jsem rád, že Samsung přichází i s jinou alternativou, než jsou průstřely, výřezy a kapky a pod. Zejména u exkluzívní řady note je to nezbytnost, tuto řadu používají zejmena uživatelé, pro které selfie nejsou důležité a ani natáčení videa z přední kamery nemá žádnou prioritu. Konečně rozumný koncept

Viktor Čistý

6. 2. 2019, 21:42

Též první plochý ruční videokomunikátor like smartphone se vyskytl v českém filmu (byť zde ve tvaru kruhu), konkrétně v Muži z prvního století z roku 1961 ve scéně skupiny dětí v muzeu, kde děcko volá mamce :)

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat