reklama

Výrobci mohou schovat další senzor pod displej

Výrobci mohou schovat další senzor pod displej
2019-01-07T17:30:21+02:00
• 7. 1. 2019
1

Výrobci mobilní telefonů si stanovili nový cíl – maximálně využít přední plochu smartphonu pro zobrazovací panel. V tuto chvíli se snaží někam umístit přední kameru. Již jsme zde máme vysouvací mechanismy, díry v displeji nebo absolutní absenci přední kamery. Zde si musíme jednoduše počkat na technologický pokrok, až budou schopni umístit kameru pod displej. Co se týče jiných součástek, tak jsou zde již možnosti umístění pod displej. Například čtečka otisků prstů se již dá zakomponovat pod zobrazovací panel. V minulosti se již podařilo využít alternativní technologii pro senzor přiblížení. Nyní je na řadě zřejmě senzor okolního osvětlení.

AMS a senzor okolního osvětlení

Společnost AMS vyvinula novou součástku pro detekci okolního osvětlení, která může být schovaná pod displejem. I zde platí stejné pravidlo jako v případě čteček otisků prstů – jsou podporovány jen OLED/AMOLED displeje. Společnost vyvinula čip TCS3701, který využívá možnosti průchodu světla skrz samotný displej. Součástka jako taková je velká pouze 2 x 2,5 mm a lze ji umístit kamokoliv pod displej.

Řešení od firmy AMS využívá pokročilé algoritmy pro detekci okolního světla. Není zde potřeba ani zjišťování jasu displeje, takže samotná implementace nemusí mít dopad na výrobní postupy u samotných displejů. Kromě toho lze tento čip použít i pro detekci přiblížení, takže může řešit dva problémy najednou.

Sice se jedná na první pohled o drobnou změnu, ale výrobci si tak nebudou muset lámat hlavu nad tím, kam umístit další senzor. V tuto chvíli společnost AMS vytváří vzorky pro výrobce. Jestli dojde k nasazení, zatím není jasné. Rozhodně se může jednat o další krok ve vývoji smartphonů.

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

wil hermes

7. 1. 2019, 21:39
Android aplikace

super, jen tak dál

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim