Lenovo bude první, předběhne Samsung i Huawei aktualizováno

Lenovo bude první, předběhne Samsung i Huawei [aktualizováno]
2018-12-04T09:25:45+02:00
• 4. 12. 2018
1

Aktualizováno 4. 12.

Ještě před měsícem společnosti Huawei, Samsung a Lenovo uváděly, že představí mobil s dírou v displeji v prosinci. Jakoby na sebe čekaly, aby mohly posouvat termín představení tak, aby zde byl jeden vítěz. První se pochlubil Huawei, že Nova 4 spatří světlo světa 17. prosince. Včera Samsung zveřejnil datum 10. prosince, kdy uvede Galaxy A8s a dnes zde máme společnost Lenovo. Oficiální datum představení Lenovo Z5s bylo stanoveno na 6. prosince.

Lenovo se sice zapíše do pomyslné historie mobilů tím, že jako první firma představila komerční mobil s dírou v displeji, ale jiná otázka je, kdo jej začne prodávat jako první po celém světě. Zde budou zřejmě soupeřit firmy Huawei a Samsung.

Původní článek 29. 11.

První mobilní telefon s nakousnutým displejem má na svém kontě Sharp, následovala společnost Essential. Až Apple dal impuls, že takové smartphony mohou mít smysle a doslova se s nimi roztrhl pytel. Nyní ale výrobci nečekají, co udělá jablečná společnost. V dohledné době můžeme očekávat uvedení mobilů s dírou v displeji. Již nyní víme například o smartphonech s takovou úpravou z dílem Samsungu a Huawei. Brzy se ale přidá i Lenovo s mobilem Z5s.

Díra jako nový trend?

Ačkoliv nemáme potvrzené informace od společnosti Lenovo, tak se dá tvrdit, že Z5s bude jedním z prvních tří mobilů s displejem, kde najdeme díru ukrývající kamerku. V tomto případě taktéž bude displej obklopovat tuto součástku, což může vypadat komicky, ale na druhou stranu bude zobrazovací panel symetrický po stranách.

Lenovo Z5s se představí v prosinci, jak uvádí obrázek zveřejněný společností Lenovo. Výrobce si opět neuhlídal všechny prototypy a jeden z nich se objevil na videu. Díky tomu se dozvídáme, jak vlastně bude Lenovo Z5s vypadat. Zatímco Huawei i Samsung umístí otvor s kamerkou do stran, Lenovo nechalo selfie foťák uprostřed, což nebude asi nebude působit asymetricky.

Bohužel nemáme k dispozici náznaky specifikací. Nelze tak určit, jestli model Z5s bude zapadat do střední třídy, nebo se bude jednat o top model. K dispozici máme jen náznak, že na zádech zařízení se budou nacházet tři foťáky.

Zdroje: gizmochina.com, gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 4. 12. 2018, 11:20

Jako je to demence se přehánět tímhle, kéž by se předháněli kdo nabídne nejlepší baterií v telefonu s větší kapacitou než tenhle nesmysl.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat