Brzy bychom se měli dočkat mobilů s eSIM Android

Brzy bychom se měli dočkat mobilů s eSIM [Android]
2018-12-04T10:47:53+02:00
• 4. 12. 2018
1

Google již u Pixelu 2 nabídl možnost využívat elektronickou SIM kartu pro registraci, ale tehdy se novinka týkala jen mobilního operátora Google Fi, kterého vlastní. S Pixelem 3 došlo ke změně a společnost nabídla širší podporu napříč operátory. Oficiální seznam podporovaných síti je poměrně omezený. Například v Německu lze takto zaregistrovat Pixel 3 jen u Deutsche Telekom a Vodafone. Dále je podpora u některých amerických, britských nebo indických operátorů. Google uvádí, že podpora přijde v dohledné době pro další mobilní operátory.

eSIM pro každého

Ve své oficiální zprávě Google uvádí, že v současnosti spolupracuje s ostatními výrobci, aby vzniklo více zařízení s podporou eSIM. Jeho záměrem nejsou jen mobilní telefony, ale například i hodinky, chromebooky a další mobilní zařízení, které používáme.

Bohužel Google již neuvádí jakékoliv podrobnosti, co se týče podpory. Není tak známo, který další výrobce Android telefonů přijde s podporou eSIM. Zřejmě se dočkáme rozmachu v příštím roce, případně v tom dalším. Hlavní výhodou pro běžné zákazníky bude jednodušší registrace u mobilního operátora a následný přechod. Jakmile bude podpora eSIM absolutně běžnou součástí všech mobilních telefonů a nebude potřeba plastových kartiček s čipem, může se zvýšit odolnost a pevnost mobilů jako takových.

Zajímavost

Pixel 3 a Pixel 3 XL taktéž podporují eSIM a ačkoliv se nikde neudáví informace o podpoře u českých mobilních operátorů, je možné využít výhod této technologie. Konkrétně eSIM lze aktivovat u T-Mobile v rámci těchto mobilních telefonů. Android v nich obsažený disponuje skenerem QR kódu pro registraci eSIM.

Zdroj snímku obrazovky: Petr Kuchyňka

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Hakus von Tyros

5. 12. 2018, 21:02

Jak to tak vše postupně pročítám (eSIM), tak se mi to zatím v Česku zdá být více než lopotné. Škoda.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat