reklama

Google Mapy – testuje se hlášení nehod a měření rychlosti aktualizováno

Google Mapy – testuje se hlášení nehod a měření rychlosti [aktualizováno]
2018-11-07T07:05:52+00:00
• 7. 11. 2018
Thumbnail4

Aktualizováno 7. 11.

V červenci bylo zaznamenáno, že si Google pohrává s možností hlášení dopravních událostí ve službě Google Mapy. Nyní se ukazuje, že malé procento uživatelů dostalo možnost nahlášení dopravní nehody nebo měření rychlosti.

Novinka se objevuje jen v módu navigace a obsahuje pouze dvě výše uvedené možnosti. Je tedy vidět, že se stále pracuje na této možnosti, ale otázkou je, kdy se jí dočkají všichni uživatelé. Za několik měsíců se Google daleko neposunul. Naštěstí je zde stále možnost využívat Waze, což je komunitní navigační aplikace, dnes již také od Googlu.

Původní článek 2. 7.

Jednou z hlavních předností mobilní navigace Waze je interakce uživatelů. Jedná se o funkci, kterou prozatím nikdo nenabízí, dokonce ani Google Mapy. Uživatelé aplikace Waze mohou okamžitě nahlásit nehody, uzavření silnic, pozorování vozidel policejními jednotkami a tak dále. Díky tomu se vytvořila určitá komunita mezi lidmi, kteří si takto navzájem pomáhají. Jedná se pravděpodobně o hlavní důvod, proč je aplikace Waze mezi širokou veřejností tak oblíbená. 

V minulosti se již několikrát Google u své konkurence Waze inspiroval a nyní má pod hledáčkem další funkci. Podle zahraničního serveru AndroidPolice se v nové verzi Google Mapy 9.79 nachází podobná funkce, kterou nabízí Waze. 

Google Mapy budou umět hlášení dopravních nehod

Ve své podstatě máte v tomto případě tři možnosti – ano, ne a nejsem si jist. Jednu z těchto voleb si budete moci vybrat v případě, že se vás aplikace Google Mapy zeptá, zda se v daném místě stále nachází dopravní nehoda a tak dále. To znamená, že nová funkce pouze „žádá“ o potvrzení dopravní nehody.

Prozatím není vůbec jisté, jestli je funkce v první fázi, kdy se ji vývojáři snaží otestovat, anebo zda se jí dočkáme již v příští verzi 9.81. Tak či onak vás o tom budeme co nejdříve informovat. Nicméně, je skvělé, že se Google snaží integrovat do svých map nové a praktické funkce. 

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Jonáš Loskot

3. 7. 2018, 8:41

Vy asi nevíte, že Google KOUPIL aplikaci auta Waze. Protože pokud ano, tak byste nenapsali takovou hovadinu jako je „V minulosti se již několikrát Google u své konkurence Waze inspiroval…“! Nechápu některé lidi z redakce tohoto webu…

Zdeněk Koutský

3. 7. 2018, 10:27

Ano, víme, že Google koupil aplikaci Waze, a to v roce 2013. To však neznamená, že by se nikdy neinspiroval. Navíc to pořád určitá konkurence pro Google Mapy je. Navíc jsme podotkli, že je to jeho vlastní konkurence, co se týče navigace.

Ota Navrátil

7. 11. 2018, 9:23
Android aplikace

Je to možná trochu nešťastně formulované. Nicméně věčně je to správně a článek mě neuvedl v omyl.

Ota Navrátil

7. 11. 2018, 9:24
Android aplikace

Je to možná trochu nešťastně formulované. Nicméně věčně je to správně a článek mě neuvedl v omyl.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit