reklama

Aktualizace pro Android Auto přináší „bezpečnější“ uživatelské rozhraní

Aktualizace pro Android Auto přináší „bezpečnější“ uživatelské rozhraní
2018-11-29T20:24:58+02:00
• 29. 11. 2018
11

Společnost Google se v poslední době opravdu činí. Nejenže neustále pracuje na svém operačním sytému Android, ale také se snaží zdokonalovat své služby. A právě jednu takovou nyní Google aktualizoval. 

Android Auto to myslí s vaší bezpečností vážně

Americká technologická společnost na svém oficiálním blogu potvrdila příchod nového instalačního balíčku pro Android Auto. Google se nyní zaměřil na uživatelské rozhraní, které by nyní mělo být mnohem jednodušší a efektivnější. Díky novému rozhraní nebudete příliš rozptylováni ovládáním nebo zobrazováním informací. 

Jednoduše řečeno, po nové aktualizaci nebudete muset při jízdě trávit takový čas vyhledáváním položek na palubní desce – právě díky tomu se sníží pravděpodobnost nehody.

Pokud budete chtít přehrávat libovolnou skladbu ve svém automobilu prostřednictvím systému Android Auto, můžete tak učinit mnohonásobně rychleji než doposud. Vybrat si tak můžete umělce, alba a skladby, to vše díky „bezpečnějšímu“ uživatelského rozhraní. 

Skvělá je nová podpora Google Assistant. Pomocí hlasového asistenta budete moci velmi jednoduše vyhledat a následně přehrát danou skladbu či album (vše pomocí vašeho hlasu). K dispozici je mimo jiné funkce pro zasílání SMS zpráv. 

Pokud během jízdy dostanete zprávu, automaticky se zobrazí jako notifikace (viz fotografie výše). Zprávu si však budete moci přečíst až ve chvíli, kdy svůj automobil kompletně zastavíte. K dispozici je také možnost odesílat SMS a MMS zprávy prostřednictvím Android Auto. Také Google zakomponoval nový formát zpráv RCS, ale podpora u operátorů je zatím malá, aspoň v případě České republiky.

Zdroje: blog.google, theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

petr koutny

30. 4. 2019, 17:59

No pište si co chcete, ale Google má nějaký důvod proč AA není v ČR dostupné, a APK mirror není pro běžného uživatele moc konfortní, nehledě k tomu, že je zde jisté riziko minimálně malware, Nevíte tedy prosím alespoň kdy bude AA oficiálně u nás dostupné případně proč nejsme na seznamu vyvolených zemích, to opravdu jen pro zajímavost, dík, ..

Lucie Vránová

7. 1. 2019, 16:17

Dobrý den
chtel bych se zeptat jaky ten system je tedy nejlepsi? Narazil jsem tu http://www.tonystore.cz/Nejlepsi-operacni-systemy-u-2din-autoradii i na ten WinCe,..,.s tim mate zkusenost a jak je to s kompatibilitou?
je potreba mit stejnou znacku telefonu?
dekuji

Ing. Roman Tóth

17. 12. 2018, 11:45

Aplikácia telefón zamŕza aj mne, a to dosť. Treba čakať aj 20 sekúnd než naskočí. Ostatné (spotify, waze OK). Verzia z júna išla úplne v pohode ale tá už sa nedá používať, kedže android auto si vynútil aktualizovať verziu (stiahnuť nové apk) ,,Mobil Huawei P20 auto Suzuki SX4 S-Cross 4WD

Vladimír Keller

3. 12. 2018, 20:09

Zdravím Zdeňka, měl bych prosbu používám AA již delší dobu výhradně na telefonu Xiaomi předchozí starý typ neměl se zobrazením v zařízení Amunzen ve Škodě Superb III žádný problém, nyní jsem změnil telefon na Xiaomi Mi 8 Lite Android 8.1 s nástavbou Miui 10.0.3.0 a nelze zobrazit displej telefonu na celou obrazovku v autě, nelze tímto prakticky používat navigaci z důvodu že ovládání na obrazovce nejde použít, rovněž celá APK AA nepracuje v tomto režimu korektně používám AA ver. 3.7.5840 arm.64. Můžu něco někde přenastavit aby AA znovu fungovala. Moc děkuji Vladimír

Přemysl Vaculík

VIP 3. 12. 2018, 20:10

Zde bude zřejmě problém s MIUI, kde Xiaomi udělalo pár změn. Bude potřeba asi vyčkat na aktualizaci.

Petr Dočkal

30. 11. 2018, 8:57

pete: Tyhle články mi připadnou jako přeložené z nějakého zahraničního komentáře, pořád něco v AA nového, ale u nás oficiálně dostupný AA není, tak pro koho vlastně v ČR to píšou. Běží to pod APK mirror i s Waze, ale určitě ne jak oficiál.

Přemysl Vaculík

VIP 30. 11. 2018, 12:22

Vydáváme takový článek, jelikož mezi čtenáři jsou tací, co si stáhli APK.

Karel Zýbalst

29. 11. 2018, 21:29

Hudbu nestahuji,(poslouchám naše stanice online) SMS a ani MMS neposílám. Chci mít kontrolu nad svými aplikacemi, nepotřebuji abych měl zaplevelený mobil něčím, co mě tam automaticky někdo nainstaluje. Pokud jedu z bodu A do bodu B, tak si najdu než vyjedu cíl a spustím navigaci. Hovory se mě automaticky přijmou po druhém zazvonění pomocí BT v autorádií. Tak na co.

Libor Matouš

30. 11. 2018, 14:52

Že nestahujete hudbu a popis ostatních Vašich návyků sem nemusíte psát. Tenhle článek je pro lidi kteří AA používají.

Jana Marková

29. 11. 2018, 21:12

To je sice krásné, jen pokud by byl ještě SW Android auto pro ČR běžně dostupný a mohli si ho stáhnout stejně jako ostatní SW z Obchod Play. Marně hledám možnost, odkud si ho stáhnout, na apkmirror.com nevím zase kterou verzi si vlastně stáhnout :).

David D'Branx

30. 11. 2018, 13:39

Záleží na typu procesoru telefonu, většinou funguje buď arm64-v8a nebo armeabi-v7a, telefon ti nekompatibilní APK nenechá nainstalovat. Mám Huawei P20 Pro + ŠK Rapid (2018) a bez problému, vše frčí parádně, občas trochu zamrzá aplikace telefon, ale volat / příjmat hovory normálně lze.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat