reklama

ZMI Travel Assistant – tlačítkový telefon od Xiaomi

ZMI Travel Assistant – tlačítkový telefon od Xiaomi
2018-09-18T14:00:04+02:00
• 18. 9. 2018

Tradiční telefony s fyzickými tlačítky jsou sice čím dál větší přežitek, ale boj s větrnými mlýny nevzdává společnost ZMI. Čínská firma má velmi silné základní pilíře díky vlastnickým vazbám Xiaomi. Nicméně v ZMI jsou spíše zaměřeni například na výrobu power bank. Jejich první počin nese název Travel Assistant Z1 a v podstatě jde o jednoduché zařízení doplněné o funkce z chytrých telefonů. Štědrá podpora v crowdfundingové kampani jim dala šanci prorazit mezi širokou veřejnost.

Náraz do jazykové bariéry

Přední panel nabízí 2,8palcový LCD displej a pod ním již standardní rozložení hardwarových tlačítek. Mnohem zajímavější situace se odehrává ve vnitřní části. Zařízení je totiž vybaveno umělou inteligencí, kterou podtrhuje hlasová asistentka. I když hlasový překlad zvládá až 16 světových jazyků, tak na jedné straně vždy musí figurovat čínština. Mezi ostatní prvky výbavy patří GPS modul, WiFi, podpora LTE/VoLTE sítí nebo funkce dual-SIM.

Případné majitele rozhodně potěší baterie o velikosti 5 000 mAh, která nejenže vydrží několikadenní zápřah, tak funkce zpětného nabíjení dovoluje nabíjení jiného zařízení jako power banka. Samozřejmě také nechybí fotoaparát či přisvětlovací LED dioda. Kampaň u Jingdong s vytyčeným cílem 200 000 jüanů probíhá až do 12. října. Ovšem nyní částka už atakuje astronomickou hranici 900 000 jüanů (tj. cca 2,86 milionů Kč).

Zdroj: z.jd.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat