reklama

ZMI Travel Assistant – tlačítkový telefon od Xiaomi

ZMI Travel Assistant – tlačítkový telefon od Xiaomi
2018-09-18T14:00:04+01:00
• 18. 9. 2018

Tradiční telefony s fyzickými tlačítky jsou sice čím dál větší přežitek, ale boj s větrnými mlýny nevzdává společnost ZMI. Čínská firma má velmi silné základní pilíře díky vlastnickým vazbám Xiaomi. Nicméně v ZMI jsou spíše zaměřeni například na výrobu power bank. Jejich první počin nese název Travel Assistant Z1 a v podstatě jde o jednoduché zařízení doplněné o funkce z chytrých telefonů. Štědrá podpora v crowdfundingové kampani jim dala šanci prorazit mezi širokou veřejnost.

Náraz do jazykové bariéry

Přední panel nabízí 2,8palcový LCD displej a pod ním již standardní rozložení hardwarových tlačítek. Mnohem zajímavější situace se odehrává ve vnitřní části. Zařízení je totiž vybaveno umělou inteligencí, kterou podtrhuje hlasová asistentka. I když hlasový překlad zvládá až 16 světových jazyků, tak na jedné straně vždy musí figurovat čínština. Mezi ostatní prvky výbavy patří GPS modul, WiFi, podpora LTE/VoLTE sítí nebo funkce dual-SIM.

Případné majitele rozhodně potěší baterie o velikosti 5 000 mAh, která nejenže vydrží několikadenní zápřah, tak funkce zpětného nabíjení dovoluje nabíjení jiného zařízení jako power banka. Samozřejmě také nechybí fotoaparát či přisvětlovací LED dioda. Kampaň u Jingdong s vytyčeným cílem 200 000 jüanů probíhá až do 12. října. Ovšem nyní částka už atakuje astronomickou hranici 900 000 jüanů (tj. cca 2,86 milionů Kč).

Zdroj: z.jd.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim