reklama

iPad Pro dorazí ještě letos, potvrdila to nová verze iOS 12.1

iPad Pro dorazí ještě letos, potvrdila to nová verze iOS 12.1
2018-09-20T07:44:16+01:00
• 20. 9. 2018

Apple má za sebou jednu z nejdůležitějších událostí, podzimní Keynote, na které představil hned trojici zbrusu nových iPhonů. Delší dobu se ale spekulovalo, že bychom se měli dočkat ještě dalších zařízení, včetně nových iPadů.

Jablečná společnost však celý čas věnovala Apple Watch Series 4, iPhonu Xs, iPhonu Xs Max a iPhonu XR. Nemáme jí to nijak za zlé, na druhou stranu by se nějaký nový kabátek iPadům hodil. Otázkou tedy zní, co teď?

iPad Pro již v říjnu? Pravděpodobně ano

Technologický gigant vydal první beta verze iOS 12.1, ve které se údajně nacházejí kódové názvy nových iPadů. Zajímavé je, že bychom se jich měli dočkat ještě letos na podzim. 

Podle zahraničního serveru 9to5mac byla nová aktualizace použita hlavně k inicializaci zařízení. Apple navíc vůbec poprvé přímo odkazuje ve zdrojových kódech na nové tablety, označení tabletů zní „iPad2018Fall“. Jak již název napovídá, nové generace iPadů bychom se mohli dočkat již v říjnu tohoto roku.

Jelikož se jedná pouze o kódové označení, je velkou neznámou, jak budou nové iPady vypadat. Apple také neprozradil, kdy a kde by se případně další letošní Keynote konala. O nových tabletech s logem nakousnutého jablka jsme psali již v minulosti, podívejte se tedy, co pravděpodobně nabídnou.

Jaký bude nový iPad Pro?

Zahraniční server Mac Otakara však zveřejnil bližší specifikace nadcházející generace iPadu Pro. Dle dodavatelského řetězce, jenž informace serveru podal, bude nový 10,5palcový iPad Pro disponovat těmito konstrukčními rozměry – 247,5 x 178,7 x 6,1 mm. Naopak 12,9palcový iPad Pro nabídne konstrukci o rozměrech 280 x 215 x 6,4 mm (aktuální model je velký 305,7 x 220,6 x 6,9 mm).

Apple navíc plánuje představit zcela nový design, který nabídne displej takřka po celé ploše. To znamená, že se zde dočkáme podobného vzhledu jako u iPhonu X. Nové iPady navíc nenabídnou klasické hardwarové domovské tlačítko. Takzvaný Home button nahradí technologie Face ID, respektive kamerový systém pod názvem TrueDepth. 

Mac Otakara navíc na svém webu prohlásil, že nový iPad Pro nebude disponovat zdířkou pro 3,5 mm jack konektor. Je poměrně zajímavé, jakou dobu takové rozhodnutí Applu trvalo. Jack konektor tu s námi není již od modelu iPhone 7. 

Dle spekulací nové iPady Pro nabídnou podobný design, jako iPhone SE. Nové tablety budou disponovat krásným „diamantovým řezem“ se zkosenými okraji, které jsme mohli vidět právě u čtyřpalcového smartphonu. Zajímavostí je, že dojde i k přesunutí Smart Connectoru, a to hned vedle Lightning konektoru. V praxi to bude znamenat, že iPad bude pracovat s chytrou klávesnicí pouze ve vertikální orientaci. 

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim