reklama

Google Pay na steroidech, brzy přinesou podporu pro QR platby

Google Pay na steroidech, brzy přinesou podporu pro QR platby
2018-09-24T17:29:19+01:00
• 24. 9. 2018

Na trhu existuje již celá řada digitálních platebních služeb. Jedná se o velmi rychle rostoucí trh, na kterém samozřejmě nemůže chybět ani společnost Google. Jak všichni moc dobře víme, ta nabízí své vlastní platební řešení v podobě Google Pay. 

Služba Google Pay nabízí hned celou řadu skvělých funkcí, aby byla lépe konkurenceschopná. Google svůj produkt neustále vyvíjí, důkazem toho je nedávno přidaná podpora pro palubní vstupenky, převody peněz, lístky na akce a další. Nyní se však zdá, že společnost pracuje na další vychytávce. 

Google Pay bude podporovat QR kódy

Jsou-li uniklé screenshoty skutečné, zdá se, že Google pracuje na podpoře pro QR kódy, díky kterým by se platby typu peer-to-peer zrychlily a pro uživatele se tak staly mnohem jednodušší. Jak jsem již v úvodu článku uvedl, tento trh v posledních letech zaznamenal značný růst. 

Byla doba, kdy bylo prakticky možné používat pouze PayPal. Teď je ale možné používat Cash App, Venmo, Jaxx, Zelle, LevelUp, Alipay, Apple Pay a mnoho dalších. Trh se tak rozrostl, že i mobilní aplikace Facebook Messenger digitální platební služby podporuje. 

Nicméně, zpět ke QR kódům. Dle nedávných úniků bude již brzy možné v sekci „Send“ (služby Google Pay) využít možnosti QR plateb. V této kategorii se totiž vygeneruje speciální QR kód, díky kterému jej pak bude moci služba Google Pay skenovat. Jedná se samozřejmě o mnohem jednodušší a pohodlnější možnost než zbytečně vybírat dané osoby z vašeho seznamu kontaktů. 

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim