reklama

Apple představil iOS 11.3

Apple představil iOS 11.3
2018-01-24T19:22:45+01:00
• 24. 1. 2018

Vcelku nečekaně dnes Apple prostřednictvím svého webu představil nadcházející verzi iOS. Po vydání verze 11.2.5, která se nesla především v duchu úpravy drobností, přinese nová verze s číslovkou 11.3 několik větších novinek spolu s možností zrychlit váš telefon. Pojďme si tedy jednotlivé novinky přiblížit.

První novinky se týkají aplikace zprávy. Majitelé iPhonu X se dočkají celkem čtyř nových Animoji. Konkrétně půjde o lva, draka, medvěda a lebku. Ukázku jednoho z nich můžete vidět na animace výše. Celkově tak bude k dispozici již 16 Animoji.

Druhou novinkou v aplikaci zprávy je tzv. Bussines Chat. To znamená, že budete moci komunikovat s určitou firmou přímo ve zprávách. Budete si zde moci třeba zamluvit hotel či nakoupit nějaké zboží, které rovnou zaplatíte přes Apple Pay. Bohužel lze očekávat, že tato funkcionalita nebude dostupná v Česku.

  

Aplikace Zdraví bude nově volitelně propojitelná s vaší klinikou a vaším doktorem. To znamená, že přímo v iPhonu tak uvidíte třeba výsledky testu na cholesterol. Tyto data pak budou samozřejmě šifrovaná a pro přístup k nim bude třeba zadat váš PIN. Opět ale můžeme očekávat, že minimálně z počátku tato funkce nebude pro nás v Česku.

Apple vám dovolí zrychlit si iPhone

Kauza se zpomalování iPhonů s opotřebenou baterkou má první vlaštovku. Již ve verzi 11.3 totiž budete mít v nastavení možnost zobrazit stav vaší baterie, zda potřebuje vyměnit. Zároveň přibude možnost vypnout omezování výkonu. To může v důsledku způsobit náhlé vypínání telefonů. Tato funkce bude dostupná u iPhone 6, 6s, 7 a SE.

Inovací potom projde také rozšířená realita. Konkrétně dojde k povýšení ARKitu na verzi 1.5. Ta bude umět krom rozpoznávání horizontální povrchu také vertikální rovinu. Nově tak půjde umístit objekty rozšířené reality třeba také na zeď. Zvýší se také rozlišení, ve kterém se AR vykresluje a to na 1080p z původních 720p.

Mezi další drobné novinky pak patří integrace videí do Apple Music a Apple News. Dále přibude funkce Advanced Mobile Location (AML), která při volání na tísňovou linku odešle vaši GPS lokaci. HomeKit dostane lepší možnosti autentifikace jednotlivých zařízení.

Nová verze pak nakonec přináší také „Messages on iCloud“ neboli zprávy uložené na iCloudu. Tato funkce byla představena již spolu s iOS 11 vloni v červnu. Bohužel ji ale Apple nestihl do aktuální verze dodat. Díky této funkcionalitě se budou všechny zprávy (SMS a iMessage) ukládat na iCloudu a to včetně příloh. Zároveň při smazání jedné zprávy dojde ke smazání této zprávy na všech vašich zařízeních.

Tolik k novinkám. Betaverze iOS 11.3 pro vývojáře byla vydána dnes. Finální verzi máme očekávat na jaře. Podporovaná zařízení jsou stejná jako v případě iOS 11.

Zdroje: apple.com, 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat