reklama

Android odesílá některá data o poloze, byť je tato možnost vypnutá

Android odesílá některá data o poloze, byť je tato možnost vypnutá
2017-11-21T18:18:50+01:00
• 21. 11. 2017

Navigation map with red empty pin pointer and tilt-shift effect

1

V Androidu je možné vypnout služby spojené s identifikací polohy. To jednoduše znamená, že jakákoliv aplikace nedostane informaci, kde se nacházíte, a to ani Google. Aspoň takto by pochopil danou možnost jakýkoliv uživatel. Jak se zdá, není to zcela pravda.

Na základě šetření se došlo na to, že moderní zařízení se systémem Android odesílají na servery Googlu informace o poloze jednotlivých vysílačů mobilních sítí a WiFi přístupových bodů, i přes vypnutou lokalizační službu.

Dle Googlu docházelo k tomuto chování již od začátku tohoto roku a dle vyjádření tiskového mluvčího dojde k ukončení odesílání dat koncem tohoto měsíce. Ač se nejedná o data, dle kterých by šlo jednoznačně určit polohu uživatele, tak za pomocí například triangulace lze ze získaných poloh vysílačů odhadnout lokaci, kde se nachází dotyčná osoba.

Z poskytnutého vyjádření vyplývá, že data měla sloužit k lepšímu doručování push notifikací a zpráv do zařízení. Google navíc dodal, že všechny informace, co byly poslány na servery Googlu, nebyly použity ani uloženy.

Google si zřejmě uvědomil, jakou udělal chybu. Nejde zde ani tak o odesílání informací o poloze, jako o jednání v rozporu s nastavením systému bez vědomí uživatele. Taktéž se Google zavázal k tomu, že se nic podobného nestane a učiní všechny kroky, aby se situace neopakovala.

Zdroje: 9to5google.com, thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ota Navrátil

VIP 21. 11. 2017, 19:00
Android aplikace

Nebude se odesílat. Bude se jen „ukládat“ do zařízení, segregovat a …

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim