Samsung SM-G9298 – nové véčko je na spadnutí

Samsung SM-G9298 – nové véčko je na spadnutí 2017-7-16

Po internetu koluje čím dál větší množství informací kolem dalšího telefonu s véčkovou konstrukcí z dílny společnosti Samsung. Chystaný model se zatím skrývá pod kódovým označením SM-G9298 a po úniku uživatelské příručky přes oficiální webové stránky přichází tentokrát na řadu video od neznámého zdroje. Jihokorejský výrobce s největší pravděpodobností uvolní zařízení pouze na mobilní trh v Číně.

Připravovaná novinka nabídne dva Super AMOLED displeje s úhlopříčkou 4,2 palce bez zatím upřesněného rozlišení. Hlavní výkon mu bude asi dodávat čtyřjádrový procesor Snapdragon 821 od Qualcommu po boku grafického čipu Adreno 530 a 4GB operační paměti RAM. O celkovou výdrž se nejspíš postará baterie s kapacitou 2 300 mAm, kterou dobijete i přes bezdrátovou dobíjecí stanici.

Mezi ostatní známé specifikace patří podpora technologie NFC, platební systém Samsung Pay a osobní asistent S Voice, který z nejasného důvodu nepustí ke slovu nejnovější Bixby. Nakonec zůstává otázkou, zda se telefon vůbec objeví v prodeji pod označením W2018, jak naposledy spekulovalo v kuloárech. Více světla do celé situace mohou přinést již následující týdny.

Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.

Petr HošekKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

16. 7. 2017, 12:39:27
reply

Stejně se sem nedostane, tak nemá smysl o tom psát…