Nový čip od MediaTeku má zaděláno na IoT

Nový čip od MediaTeku má zaděláno na IoT 2017-7-16

Nový procesor MT2625 od společnosti MediaTek podpoří čím dál větší rozruch kolem zařízení typu Internetu věcí. Čínský výrobce může aktuální trend chytrých domácností více rozproudit také díky nízkým prodejním cenám pro samotné producenty, kteří budou mít k dispozici jeden z nejkompaktnějších čipsetů. Zároveň by se mohla zlepšit komunikace mezi jednotlivými doplňky, neboť ta doposud spíše pokulhávala.

Čipová sada o miniaturních rozměrech 16 x 18 mm podporuje všechna frekvenčních pásma, takže jím vybavená zařízení budou fungovat v jakémkoliv koutu světa. V každém případě pásma NB1 a NB2 jsou optimalizována pro použití v interiéru při nízké energetické spotřebě. Životnost baterie by se měla měřit v řádech let. Architektura je postavena na technologii ARM Cortex-M běžící pod taktovací frekvencí 104 MHz.

Budoucí partneři získají možnost rychlého sestavení různě malých zařízení, kterým by navíc rozhodně slušena podpora hlasových asistentů – Alexa, Cortana, Siri, Google Assistant. Ačkoliv MediaTek dodnes neprozradil, v jaké fázi výroby se procesor nachází, tak oficiální představení prvních zařízení lze asi vyhlížet až ke konci tohoto roku, třeba v období Vánoc.

KategorieČlánkyOstatní
Antonín Horňáček

Druhá ruka šéfredaktora a milovník mobilních technologií všeho druhu. Zajišťuje tvorbu obsahu a dodávku nových zařízení do redakce. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale fandí Windows Phone, obdivuje BlackBerry a nezanevřel nad Androidem. Nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot.