reklama

Oukitel představí smartphone se čtyřmi foťáky

Oukitel představí smartphone se čtyřmi foťáky
2017-05-11T13:29:00+02:00
• 11. 5. 2017
7

Loni započal trend duálních fotoaparátů a výrobci se začali předhánět o to, kdo představí novější telefon s touto funkcí. Byli zde výrobci, kteří se zaměřovali na zadní fotoaparáty, a také zde byli výrobci, kteří se zabývali předním duálním fotoaparátem. Jedním z prvních takových výrobců bylo čínské Vivo s modelem V5. A nyní přichází na trh telefon Oukitel U22, který disponuje duálním fotoaparátem jak na přední, tak na zadní straně, celkem má tedy čtyři fotografické senzory.

oukitel U22

Prvenství se čtyřmi kamerami, výkonnostně se však chlubit nemůže

Oukitel U22 se stane prvním telefonem na světě, který disponuje duální zadní i duální přední kamerou. Zadní kamera bude mít 8 MPx interpolovaných na 13 MPx doplněná 2MPX senzorem. Přední kamera bude mít 5 MPx interpolovaných na 8 MPx, taktéž doplněná 2MPx senzorem. Bohužel není známo, kterým typem senzoru je telefon osazen, takže není známá světelnost. O telefonu se zatím ví, že bude mít systém Android 7, nikoli Android 7.1 či 7.2. Dále bude mít pětapůlpalcový displej s 2,5D zakřivením. Poháněn bude čtyřjádrovým procesorem, pravděpodobně dva roky starým MT6580A. Operační paměť by měla mít pouhé 2 GB. Interní úložiště je pouhých 16 GB, z čehož po uživatel bývá většinou využitelných kolem 10 GB. Baterie by měla mít kapacitu 2500 mAh. Velikým nedostatkem je i absence 4G konektivity.

Není doposud známo, v jaké cenové relaci se telefon bude pohybovat, ale co se týče výkonnostních parametrů, tak Oukitel U22 spadá do nižší kategorie a cenově by mohl být kolem 100 dolarů, pravděpodobně i méně. Též je však možné, že výrobce bude sázet na exkluzivitu prvenství telefonu se dvěma duálními fotoaparáty, a tak cenu uměle navýší.

Zdroje: , , devicespecifications.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

4? Není to málo Antone Pavloviči, zkuste 5.
Díky Cimrmane.

Karel Čapka

VIP 11. 5. 2017, 23:34

Pojďme rovnou na 8. jako 8k video :) (na fhd monitoru)

A nebo to rovnou srovnat s verzí OS 32 nebo 64 bit ????

Nebyl prvni Amazon Fire? Myslim ze jo.

Přemysl Vaculík

VIP 11. 5. 2017, 14:35

Tak u něj se senzory používaly kvůli 3D, ne kvůli focení, pokud se nepletu.

Karel Čapka

VIP 11. 5. 2017, 15:26

To nebyly kamery na focení. :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat