reklama

WhatsApp nově podporuje Gboard

WhatsApp nově podporuje Gboard
2017-03-23T07:15:55+02:00
• 23. 3. 2017

Služba WhatsApp již nějakou tu dobu podporuje takzvané GIF obrázky. Stála za tím však velmi dlouhá a trnitá cesta, než se jí samotní uživatelé dočkali. Mělo to však malý háček. Tyto obrázky byly podporovány pouze přes vlastní WhatsApp „klávesnici“, tedy emoji panel.

Nejdříve jste museli přejít na vestavěné emoji a až pak jste se mohli přepnout na kartu s GIF obrázky. Vše bylo tak trochu nemastné a neslané. Mnozí uživatelé této služby si navíc všimli toho, že WhatsApp byl velmi dlouhou dobu bez oficiální podpory ze strany amerického Googlu a jeho klávesnice Gboard.

Podle nejnovější betaverzi se vše mění. WhatsApp totiž konečně umožňuje vybírat a následně posílat GIFY přímo z klávesnice. V praxi to znamená, že pokud máte vybraný GIF obrázek, stačí jej vložit do konverzace přímo z klávesnice od Googlu. Skvělé na tom všem je, že už k této činnosti nebude potřeba používat nativní „klávesnici“ WhatsAppu.

První zpětné vazby od veřejných beta testerů napovídají, že podpora GIF obrázků bude kompatibilní s operačním systémem ve verzi Nougat, ale taktéž Marshmallow a starší. Jestliže si chcete vše otestovat na vlastní kůži, musíte si nejprve stáhnout APK soubor (WhatsApp beta 2.17.110), který najdete ZDE.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat