Domů » Články »
Pakliže chcete ochránit své soukromí a vyhnout se tak třeba krádeži účtu, měli byste vždy aktivovat dvoufázové ověření, pokud je dostupné. Do této chvíle si WhatsApp jen pohrával s tímto bezpečnostním prvkem, ale nyní se dostává do finální verze.
Dvoufázové ověření u WhatsApp není to samé, co znáte například z Facebooku nebo Googlu. Do této chvíle byla přihlášení řešeno jen ověřením telefonního čísla. Nově si můžete vytvořit heslo v podobě šesticiferného čísla přímo v aplikaci (Nastavení -> Účty -> Dvoufázové ověření). Doporučujeme zadat i email pro případ, kdy zapomenete své heslo.
Bezpečnostní kód bude vyžádán při každém přihlášení. Aplikace bude opakovaně vyžadovat zadání bezpečnostního čísla, údajně každý 7 dnů z důvodů ověření.
Pokud máte zapnuté dvoufázové ověření, vaše číslo nebude mít povoleno opětovné ověření ve službě WhatsApp po dobu 7 dnů od posledního použití aplikace WhatsApp bez přístupového kódu. Takže pokud zapomenete vlastní kód a neposkytnete e-mailovou adresu na vypnutí dvoufázového ověření, ani vy nebudete mít povoleno opětovné ověření účtu služby WhatsApp po dobu 7 dnů od posledního použití aplikace WhatsApp. Po uplynutí 7 dnů bude možné opětovné ověření vašeho telefonního čísla ve službě WhatsApp bez vašeho přístupového kódu, ale v momentě ověření ztratíte všechny čekající zprávy – budou odstraněny. Pokud je vaše číslo znovu ověřeno ve službě WhatsApp až po 30 dnech od posledního použití aplikace WhatsApp a to bez přístupového kódu, váš účet bude odstraněn a v případě úspěšného ověření bude vytvořen nový účet.
Ačkoliv WhatsApp nazval tuto funkci jako dvoufázové ověření, tak se spíše jedná o heslo k vašemu účtu, který je spárován s telefonním číslem. I tak se jedná o zvýšení zabezpečení účtu, a proto doporučujeme aktivaci.
Zdroj: theverge.com
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Domů » Články »
david_3
11. 2. 2017, 6:43Whatsapp není banka. Je mi naprosto šumák, jestli si někdo přečte mou korespondenci. Max. by se dozvěděl, kolik rohlíků jsem měl nakoupit… Doufám, že se z dvoufáze nestane povinnost. To pak začnu hledat jinde.
Dotaz : to je fakt tak důležité v dnešní profláknuté době bránit zubynehty soukromí i na takové hovadině, jako je kecálek ? Smysl mi nějak uniká.
Přemysl Vaculík
Představte si, že někdo získá kontrolu nad vaším WhastApp. Napíše vašemu kontaktu a vyptá citlivé údaje, přičemž druhá strana si myslí, že jste to vy….
David Nejeral
10. 2. 2017, 15:20No dvoufázové ověření si představuji trochu jinak. Heslo je vlastně pořád stejné a při jeho odcizení je riziko zneužití. U dvoufázového ověření se kód generuje pokaždé jiný v závislosti na čase nebo jiném faktoru. Ale snad to trochu bezpečnost zvýší.
Přemysl Vaculík
To také uvádím v textu, bohužel WhatsApp tomu dal toto označení.