reklama

Samsung investuje 8 miliard dolarů do automobilového průmyslu

Samsung investuje 8 miliard dolarů do automobilového průmyslu
2016-11-16T07:34:38+02:00
• 16. 11. 2016

 

Korejská společnost se opět rozhodla investovat nemalou částku do technologií, které by ji mohly dostat zpět na vrchol. Aktuální investice souvisí s automobilovým průmyslem, ve kterém doteď firma nefigurovala. Samsung zveřejnil plány týkající se akvizice Harman, kterou odkoupil. Abych vše upřesnil, Harman je společnost, která se zabývá automobilovými a audio systémy. Korejský výrobce mimo jiné zveřejnil oficiální zprávu, kde se pochlubil, kolik vlastně do Harmanu investoval – 8 miliard dolarů, což není vůbec málo.

Samsung

Kdybyste se někoho zeptali, jestli zná firmu Harman, nejspíše by řekl „NE“. Je to hlavně díky tomu, že po celou svou existenci není ani tak spojován s audiem, jako spíše s automobily. Tak či onak se jedná o vůbec největší akvizici Samsungu a podle analytiků má obrovské ambice. Pokud bychom se podívali na statistiky, zjistili bychom, že 65 procent prodejů značky Harman – což je v celkové výši asi 7 miliard dolarů, a to za poslední rok – byly produkty související právě s osobními vozy. Samsung v oficiální zprávě dodal, že produkty značky Harman, které zahrnují audio a auto systémy, jsou dodávány zhruba v 30 milionech vozech po celém světě.

Pokud bychom nahlédli ke konkurenci, tak je zcela jasné, že v tomto segmentu Samsung prostě a jednoduše zaostává. Konkurenční Google se svým Android Autem či Apple s Apple Car jsou úplně někde jinde. Je tedy více než jasné, že by tato akvizice mohla Samsungu pomoci a být vlastně o něco více konkurence schopný.

„Harman dokonale doplňuje Samsung, tedy pokud jde o technologie, výrobky a řešení. Díky spojení společných sil budeme na trhu s audiem a automobilovými systémy opět o něco silnější. Samsung je ideálním partnerem pro společnost Harman, a tato transakce bude pro naše zákazníky nabízet opravdu obrovské výhody.“

Samsung pomocí této dohody může své technologie opět více propojit a vytvořit si tak svůj vlastní, lepší ekosystém, který bude navíc propojen s automobily.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim